R7 3800X yükte 95 dereceye çıkıyor

O anakartta işlemcinin tam performansını alamazsınız. Ayrıca o anakartta VRM soğutması olmadığı için VRM'ler fazla ısınır performans düşer.

Siz önce soğutucunuzu kontrol edin. MX-4 gibi kaliteli bir macunla macununu yenileyin. Sıcaklığın asıl sorununu bu çözecektir.

Daha serin ve sessiz çalışsın derseniz bütçe varsa Silverstone PF240 sıvı soğutma yoksa Arctic Duo hava soğutucu alabilirsiniz.
Anakart seçiminde hata yaptığımın farkındayım bütçem var fakat şöyle bir durum var anakart değişimi mi mantıklı olur yoksa sıvı soğutma mı

A320 anakarta 3800X takmak gerçekten çok mantıksız olmuş. Hiç değilse B450 kullansaydınız. 95 derece gerçekten anormal bir sıcaklık. Ben stok soğutucu ile bile o kadar ısınacağını düşünmüyorum. Bir şeyleri yanlış yapmış olmalısınız.

A320 anakarta 3800X takmak gerçekten çok mantıksız olmuş. Hiç değilse B450 kullansaydınız. 95 derece gerçekten anormal bir sıcaklık. Ben stok soğutucu ile bile o kadar ısınacağını düşünmüyorum. Bir şeyleri yanlış yapmış olmalısınız.
Anakart seçimi gerçekten yanlış farkındayım, bir şeyleri yanlış yapmış olabilirim ama bulamıyorum.

Anakart seçimi gerçekten yanlış farkındayım, bir şeyleri yanlış yapmış olabilirim ama bulamıyorum.
Yanında gelen stok soğutucu fena değil çünkü. OC yapmayacaksanız o işlemci için yetecektir. Yetmese bile en fazla 85 derece olur. 95 derece çok anormal bir sıcaklık. İşlemcinin ömründen yiyor.

PF240'ı kendim kullanıyorum hiçbir eksiğini görmedim. ARGB aydınlatmaya sahip olması da artı oldu. Sizin kasanız da ARGB sahip diye biliyorum. Işıklandırmanın hepsi senkronize şekilde çalışır.
Birçok kez cooler master övgüsü aldım ama önerinizide değerlendiricem.
Yanında gelen stok soğutucu fena değil çünkü. OC yapmayacaksanız o işlemci için yetecektir. Yetmese bile en fazla 85 derece olur. 95 derece çok anormal bir sıcaklık. İşlemcinin ömründen yiyor.

OC hiçbir zaman yapıcağımı düşünmüyorum sıcaklık düşürsem yeterli.

Geri
Yukarı