R7 4700G ve RTX 3070 Ti düşük FPS

Daha fazla  
Selam, oncelikle sistem ozelliklerimle baslamak isterim:
MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi
AMD Ryzen 7 4700G
MSI MAG CoreLiquid 240r Sogutma
Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB (4x8GB) DDR4 3600MHz
Palit GeForce RTX™ 3070 Ti GamingPro
500GB SSD adini hatirlamiyorum
Be Quiet Pure Power 11 FM 750W +80 Gold PSU
MSI MPG Sekira 500X kasa

Abi oncelikle benim sorunum su, FurMark Benchmarkta 1080p Preset testine soktugumda 13500 (hemen hemen) puan aliyor, bunun normal bir deger oldugunu dusunuyorum ama oyuna girince isler degisiyor. CS:GO'daki benchmark mapini oynayinca ortalama 260 FPS aliyorum, oyun icide dusuk, Valorant'ta ayni sekilde ve bu FPS dusuklugu beni cidden rahatsiz ediyor. Arkadasimin PC'sinde RTX 3070, i5 11600K, Z490, 16 GB RAM var. O da FurMark'ta 12000 puan aliyor ancak CS:GO'da benchmarkta 630 FPS aliyor,

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun içi ayarlarda ve NVIDIA Denetim Masası ayarlamalarında herhangi bir FPS kısıtlaması olmadığından emin misiniz? Ayrıca oyunu GPU'nuz ile açtığınızdan emin olun. Denediğiniz çözümleri paylaşırsanız yardımcı olmamız daha kolay olur.

Muhtemelen fakat 4700G açıkçası 3070 Ti için biraz zayıf kalıyor.

Fazla zayıf olduğunu düşünmüyorum. 8/16 Çekirdek ve çok güzel bir tek çekirdek performansı var. Ama evet 5600X ile değiştirse daha rahat eder.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fazla zayıf olduğunu düşünmüyorum. 8/16 Çekirdek ve çok güzel bir tek çekirdek performansı var. Ama evet 5600X ile değiştirse daha rahat eder.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3070 Ti için dedim zaten yoksa çok güçlü bir işlemci.

Abiler almanyada yasiyorum aldigim adam tercih etmis, parcalar 3 aylik zaten, denedigim cozumler, zaten islemcinin ekran kartini disable yaptim bios up to date, xmp acik. FPS siniri yok diye biliyorum.
Abiler ben yinede islemci bazli olmayan oyunlarda bi test edeyim oyle doneyim sizlere

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı