RTX 3070 Ti sistemde düşük FPS

Ege Akçay

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair 2666 Ghz 8+8 16GB
SSD veya HDD modeli
SSD 1- Samsung 240GB SSD 2- SanDisk 230 GB
Ekran kartı
MSI RTX 3070Tİ SUPRİM X
Anakart
MSI B450H
İşlemci
AMD R7 2700X
Merhaba. Maddi durunlar sebebiyle 2.el PC topladım ve herhangi bir hata olmaması için çok araştırdım. Ekran kartsız bir kasa buldum için R7 2700X İşlemci, B450 Anakart, 240GB Samsung SSD ve 650 Watt Power Supply vardı. Eski PC'den kalan 1050 Ti'ı o PC'ye taktım ve 1 sene kullandım. 1 sene sonra 2.el bir RTX 3070 Ti aldım ama almadan önce diğer ilanlarla arasında kıyaslama yaparak en uygun olarak Japonya'dan Amazon ile alınmış 6 aylık bir RTX 3070 Ti Suprim X aldım. Kartın görünümünde herhangi bir sorun yok acak performans açısından içimde bir ukte var. Bazı oyunlarda olması gerektiğinden daha az FPS alıyorum (örneğin: Battlefield 5 Ultra; İlk oyunu açtığımda ultrada 80-90 FPS veriyordu ancak 2.oynayışımda FPS birden 50-60'lara düştü nedenini bilmiyorum, CS2 Ultra; YouTube R7 2700X - 3070 ile ultrada 350-400 FPS almam gerekirken 3070 Ti ile en düşükte 150-220 arası FPS alıyorum.) Ekran kartımın anakartınd a herhangi bir hata var mı yok mu nasıl anlayabilirim? Yani bunun herhangi bir uygulama var mıdır yoksa bilgisayarcıya mı gitmem gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Parçanın sıcaklık değerlerini boşta ve yükte iken kontrol edin, aşırı ısınma nedeniyle fps düşüşü yaşıyor olabilirsiniz. Fanların ve soğutma bloğunun temiz ve hava akışının sorunsuz olduğunu kontrol edin.

Parçanın sıcaklık değerlerini boşta ve yükte iken kontrol edin, aşırı ısınma nedeniyle fps düşüşü yaşıyor olabilirsiniz. Fanların ve soğutma bloğunun temiz ve hava akışının sorunsuz olduğunu kontrol edin.
Ekran kartını yeni temizledim ve derecesi çok düşük bir şekilde çalışıyor. Şu zamana kadar en fazla 65 dereceyi gördüm oda fanların hızını düşükte unutmuşum yoksa herhangi bir ısı problemi yok.

Geri
Yukarı