R7 4800 ve GTX 1650 sistemde düşük GPU kullanımı

Makala

Hectopat
Daha fazla  
Valorant oynarken ekran kartım az kullanılıyor. Bu normal mi? 2 tane ekran kartım var.
AMD Ryzen 7 4800 ( 8 çekirdek Turbo ile 4.3GHz)
Ekran kartları: NVIDIA GeForce GTX 1650 ve AMD Radeon Graphics.
8 GB RAM.
Ve ayrıca eklemek istediğim 512 VRAM olan ekran kartını devre dışı bırakınca oyunlarda 1 FPS alıyorum, belki onla alakalı olabilir.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    2,9 MB · Görüntüleme: 69
Kablo anakarta bağlı mı?

Düzenleme: Dizüstüymüş. Aygıt yöneticisinden Radeon Grafik birimini devre dışı bırakabilirsiniz.
DDU ile eski AMD sürücülerini silip Nvidia sürücülerini kurabilirsiniz.

Valorant gibi oyunda normal BF5 gibi bir oyuna girin %100 gpu %30 cpu olur. ve siz Radeon Gpu sunu kullanıyorsunuz 1650 yi değil bence yine fps değerleri iyi kasmadığı sürece rahat olabilirsiniz bilgisayarınız 144hz ise oyunu Nvidia GPU kullanarak açın. Benimki mesela CSGO gibi bir oyunda %10 Ekran kartı kullanıyor (Vega 7 ile) ve Valorantda grafik yok doğru düzgün biraz daha işlemci isteyen bir oyun ve amd 4800h gayet iyi bir işlemci ancak arka planda çok uygulama açık sanırım valorant da %30 cpu kullanması normal değil 16 izlek bir işlemcinin.

Son düzenleme:
Valorant oynarken ekran kartım az kullanılıyor. Bu normal mi? 2 tane ekran kartım var.
AMD Ryzen 7 4800 ( 8 çekirdek Turbo ile 4.3GHz)
Ekran kartları: NVIDIA GeForce GTX 1650 ve AMD Radeon Graphics.
8 GB RAM.
Ve ayrıca eklemek istediğim 512 VRAM olan ekran kartını devre dışı bırakınca oyunlarda 1 FPS alıyorum, belki onla alakalı olabilir.
Şu rehberden faydalanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı