R7 4800H 1650 Ti laptop oyunlarda kasıyor

musaayar35

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. ASUS TUF Gaming A15 kullanıyorum. 2 yıl önce almıştım ama FPS tatmin etmiyor ve kasmalar oluyor. RAM'im 8 GB, acaba ondan mı diye merak ediyorum. Bir yardımcı olursanız sevinirim.

GTX 1650 Ti.
Ryzen 7 4800H.
8 GB RAM.

Hangi oyunlarda nasıl sorunlar yaşıyorsunuz? 8 gb ram oyun için kesinlikle yeterli değil ayrıca 1650 Ti yeni çıkan oyunlar için özellikle etkili değil artık.
genellikle muhteşem grafikli oyunlar oynamıyorum fortnite, valorant, csgo gibi hızlı oyunlar oynuyorum ama fps gerçekten iyi değil benim laptopumun aynı özellikli diğer bilgisayar modellerinde çok daha fazla fps alıyorlar

ilk aldığınızdan berimi böyle yoksa sonradan mı oldu kasmalar ?
evet ilk aldığımdan beri böyle şuana kadar çok takmıyordum ama oyunlarda daha iyi oldukça rekabete girdikçe kafama takılıyor

genellikle muhteşem grafikli oyunlar oynamıyorum fortnite, valorant, csgo gibi hızlı oyunlar oynuyorum ama fps gerçekten iyi değil benim laptopumun aynı özellikli diğer bilgisayar modellerinde çok daha fazla fps alıyorlar

evet ilk aldığımdan beri böyle şuana kadar çok takmıyordum ama oyunlarda daha iyi oldukça rekabete girdikçe kafama takılıyor
Sizin raminiz 4x2 mi 8x1 mi?

8x2 yapın hocam. Dual channel ile performans artışı elde edersiniz ve droplar vs. olmaz diye düşünüyorum tabii ekran kartının, işlemcinin gücü belli grafikleri çok zorlamadığınız sürece çok sıkıntı olmaz.

Hatta CPU-Z indirin SPD ve Memory sayfasını atın ram önerelim.
hemen indirip atıyorum hocam 5 dk ya

Geri
Yukarı