R7 4800H 4 yıl için yeterli bir CPU mu?

Vez1fy

Centipat
Daha fazla  
R7-4800H günümüz oyun geliştirme teknolojileri için yeterli. Ancak 4 yıllık bir kullanım düşünürsek. Bu süreçte fark edilir biçim de eski mi kalır? Büyük projelerin bir parçası ya da benzeri bir şey hayal etmiyorum. Tamamiyle bağamsız yapımcılık. Ona göre cevaplarsanız sevinirim.

Oyunlar güncellendikçe grafik kalitesi, işlemci tüketimi, GPU tüketimi gibi etkenler artmaktadır.

4 Yıl içinde hızlı bir eskime olmaz fakat, Laptop ile geldiğini sayarsak 3060 veya 3070 gibi kart ile çalışıyordur şu an sisteminiz. 3 yıl boyunca AAA oyunları yüksek grafikler içinde oynatır fakat ilerleyen döneme yayıldıkça yetersiz kalmaya başlar.

Son olarak sistem özelliklerini belirtmenizi rica ederim sağlıklı bir sonuç istiyorsanız.

Oyunlar güncellendikçe grafik kalitesi, işlemci tüketimi, GPU tüketimi gibi etkenler artmaktadır.

4 Yıl içinde hızlı bir eskime olmaz fakat, Laptop ile geldiğini sayarsak 3060 veya 3070 gibi kart ile çalışıyordur şu an sisteminiz. 3 yıl boyunca AAA oyunları yüksek grafikler içinde oynatır fakat ilerleyen döneme yayıldıkça yetersiz kalmaya başlar.

Son olarak sistem özelliklerini belirtmenizi rica ederim sağlıklı bir sonuç istiyorsanız.
Kafamdaki laptop 3050ti ekran kartına sahip. Ya da baya sınırları zorlayıp hp victus 3060 ekran kartlı bir laptop alacağım.

Render için 10 yıl bile yeterli olur. Sadece yeni çıkan işlemcilere kıyasla çok daha uzun sürede render alırsınız.

Oyun tarafında ise işlemciden ziyade ekran kartı önemli. RTX 2070 Super veya RTX 3070 gibi bir kartla birlikte gelmişse zaten 3-4 yıl yüksek ayarda götürür. Ama GTX 1650 varsa ki Asus ROG tarafında var, şu an bile ayar kıstırır.

3050 ise bu süre biraz daha azabilir çünkü Laptop içinde GPU yükseltmesi mümkün değil.
3060lar da gerçekten sınırları benim için zorluyor hocam. Oyun motorları forumlarında baya gezdim 3050ti unreal engine kendi sayfasında epic ayarlar için tam sınırda bi gpu. 4 yıl boyunca da bana yeterli gibi ama biraz daha üstüne düşünülecek bir konu.

Render için 10 yıl bile yeterli olur. Sadece yeni çıkan işlemcilere kıyasla çok daha uzun sürede render alırsınız.
İçimi rahatlattınız hocam sağolun.

Yeni konular

Geri
Yukarı