R7 4800H ile 7-8 saat render almak sorun teşkil eder mi?

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
iç mimar
Laptopta 7-8 saat aralıksız render alsam ve ortalama 85-92 derecelerde yük altında işlemci kalsa sorun teşkil eder mi?
Ekran kartına yük binmeyecek.

Lenovo IdeaPad Ryzen 7 4800H laptop ile olacak bu durum. Bu yüklere dayanıklı mıdır acaba diye çok kararsız kaldım.

Laptopta 7-8 saat aralıksız render alsam ve ortalama 85-92 derecelerde yük altında işlemci kalsa sorun teşkil eder mi?
Ekran kartına yük binmeyecek.

Lenovo IdeaPad Ryzen 7 4800H laptop ile olacak bu durum. Bu yüklere dayanıklı mıdır acaba diye çok kararsız kaldım.
Uzun süreli yük bindiren işlemlerde tüm bileşenlerde ısı birikmesi olur. Belirli bir süreden sonra ısı dışarıya iyi şekilde atılamıyorsa sıcaklık artar. Alt hava alan kısma zeminden yükseltme yapabilirsiniz. Bozulacağını sanmam zaten kritik seviyelere gelirse sıcaklık frekansını düşürüyor. Sürekli yapmayı düşünüyorsanız soğutucular az da olsa iş görüyor.

Cayır cayır yanar diye düşünüyorum, aynı laptop arkadaşımda da var ama arkadaşıma belki hatalı ürün gelmiş olabilir.

Bileşenlere zarar gelmeyecek ise ısınması benim için sorun değil. Çay da demlerim.
3-5 sene götürsün isterim beni ama, sık sık render almayı düşünüyorum.

Elimden gelir ben yaparım daha iyi soğutma daha önemli diyorsanız eğer Corsair Sp120 3lü set alıp 12voltluk smps güç kaynağına bağlayın. Laptopu harici ekrana bağlayıp ters çevirin. Fanları üzerine koyun. Sonuç muazzam :) 5800H'lı laptopım var bu şekilde prime95e bile dayanabiliyor. Ortalama sıcaklık 65lerde max. Tavsiye ederim. Statik fanlar çok iyi iş görüyor.

Elimden gelir ben yaparım daha iyi soğutma daha önemli diyorsanız eğer Corsair SP120 3'lü set alıp 12Volt'luk smps güç kaynağına bağlayın. Laptopu harici ekrana bağlayıp ters çevirin. Fanları üzerine koyun. Sonuç muazzam :) 5800H'lı laptopım var bu şekilde Prime95e bile dayanabiliyor. Ortalama sıcaklık 65'lerde Max. Tavsiye ederim. Statik fanlar çok iyi iş görüyor.

Fotoğrafını atar mısınız?

Elimden gelir ben yaparım daha iyi soğutma daha önemli diyorsanız eğer Corsair Sp120 3lü set alıp 12voltluk smps güç kaynağına bağlayın. Laptopu harici ekrana bağlayıp ters çevirin. Fanları üzerine koyun. Sonuç muazzam :) 5800H'lı laptopım var bu şekilde prime95e bile dayanabiliyor. Ortalama sıcaklık 65lerde max. Tavsiye ederim. Statik fanlar çok iyi iş görüyor.
Belki ileride yaparım fiyatına bakayım dedim, dediğiniz fan 520 lira :D üç yaprak bir çerçeve bir DC motor niye bu kadar pahalı 🧐
Ucuz fanlardan ne farkı var RPM miktarı aynı daha ucuz var mıdır?

Belki ileride yaparım fiyatına bakayım dedim, dediğiniz fan 520 lira :D üç yaprak bir çerçeve bir DC motor niye bu kadar pahalı 🧐
Ucuz fanlardan ne farkı var RPM miktarı aynı daha ucuz var mıdır?
Bu fanların kanatçık tasarımı özel. Ultra sessiz ve statik basınç olarak piyasada bulabileceklerinizin en iyilerinden. Ki bu fanlar profesyonel ekipmanlar arasında ciklet parası kalır. Statik basınç radyatör gibi hava akışına engel çıkaran, sikülasyonu engelleyen durumlarda iş görür. Standart kasa fanı olursa hava akışının iletildiği yüzeyde bir zorlukla kaşılaşırsa havayı aktaramaz. Yakın engellerde sadece devri artar. Bu fanın pahalı olmasının sebebi bu. Şimdiye kadar 10larca sistem kurdum, bozdum ve sattım tek memnun kaldığım model bu oldu. Deneysel olarak daha ucuzları bulunabilir. Bir aralar meşhur bir marka vardı adı aklıma gelmiyor ama akasa viper gibi bir şeydi. O fanların da statik basıncı çok iyiydi ve görece daha ucuzlardı. Ben kendi sistemimde 360mm aio soğutucuya push pull konfigürasyonda bağlamıştım. Sistemi parça parça satıp laptopa geçince elde kaldı. Değerlendirdim. Sonuç baya iyi oldu :)

Geri
Yukarı