R7 4800H işlemci ısınıyor

askral

Picopat
Daha fazla  
Lenovo Legion 5 RTX2060 R7 4800H cihazımı yeni aldım ve NBA 2K 21 oynarken işlemcim oyunda 75-80 derecelerde ama ara sahne girince anlık 103 derece olup hemen 80'e tekrar düşüyor. Acaba fan almama gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ara sahnelerde FPS düştüğü için derece saniyelik fırlıyor. Aynı olay bana da Rocket League de oluyor ara shneler 30FPS olduğu için 144'ten 30a düşünce anlık 10 derece yükselip iniyor. Sıkıntı yok yani.

Dragon Center ile fan ayarı yapabilirsin sanırım. Ben manuel fa ayarı ile kullanıyordum Ryzen 2600'ü. Sıcak olması doğal olarak pek hoşuma gitmiyordu ve yaz aylarına 60-65 derecelerde %100 fan ayarı ile çalıştırıyordum. Bir grafik üzerinden belli sıcaklıklarda fan ayarı yaparak sıcaklık arttıkça fanın hızlanması yaz sıcaklıklarında işinize yarayabilir. Yaz sıcaklarından sonra ayrıca bir fan ayarı daha yapıp fan ayarlarını biraz daha geriye çekiyorum. Maksimum sıcaklık 65-70 derecelere çıkıyordu benim sistemimde fakat kasa olduğu için haricen kasadaki fanlarım da fazlasıyla soğutmaya katkı sağlıyor tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı