R7 4800H işlemci 100 dereceye ulaşıyor

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Kolay gelsin.

CS:GO oynarken işlemci garip bir şekilde 100 dereceyi görüyor, bazen de geçiyor. 100 dereceye çıkıp hızlıca 85'e düşüyor sonra geri aniden 100'e fırlıyor. Ama çoğunlukla 90'ın üstünde dolaşıyor. Bu normal mi? Bana anormal geldi çünkü macunu yenileyeli (MX-4) 1 ay olmadı. Üstüne üstlük laptop altında soğutucu var.

Dosya Ekleri

• 1687617537848.png
    1687617537848.png
    39,1 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Kolay gelsin.

CS:GO oynarken işlemci garip bir şekilde 100 dereceyi görüyor, bazen de geçiyor. 100 dereceye çıkıp hızlıca 85'e düşüyor sonra geri aniden 100'e fırlıyor. Ama çoğunlukla 90'ın üstünde dolaşıyor. Bu normal mi? Bana anormal geldi çünkü macunu yenileyeli (MX-4) 1 ay olmadı. Üstüne üstlük laptop altında soğutucu var.
Masa gibi bir alanda cihazın hava alacağı yerde oynuyorsunuz değil mi? Ben battaniyeli yatakta oynuyordum cihazın içi bütün tüy dolmuştu. Hava giriş çıkışı olmadığı için cihaz alev alev yanıyordu.

Fanları temiz mi, nasıl bir ortamda oynuyorsunuz? Laptop modeli nedir?

Lenovo IdeaPad Gaming 3. tam modelini bilmiyorum. Bu seriden.

Fanlar temiz. Macunu yenilerken temizlemiştim. Normal bir masada oynuyorum ama laptop fanlarının önü açık.

Bende de bu modelin bir üstü laptop vardı bu kadar ısınmıyordu. İşletim sisteminizde herhangi bir virüs var mı peki?

Termal macunu sürdükten sonra tekrar mı ısınmaya başladı yoksa ısınmaya devam mı etti?
Sürdükten 1 hafta sonra ısınmaya başladı. Ondan önce zaten 6 ay kadar temizlik yapmadığım için ısınıyordu.

İşletim sisteminizde herhangi bir virüs var mı peki?
Virüslük bir iş yapmadım ama yime tarama gerçekleştirdim. Virüs vs. çıkmadı.

Sürdükten 1 hafta sonra ısınmaya başladı. Ondan önce zaten 6 ay kadar temizlik yapmadığım için ısınıyordu.

Virüslük bir iş yapmadım ama yime tarama gerçekleştirdim. Virüs vs. çıkmadı.

Başka bir parçadan kaynaklı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı