R7 4800H laptop alınır mı?

Benim kendi yaptığım araştırmalara göre 10750h ile oyunlarda hemen hemen aynı performansı alıyordu. Core sayısı beni etkilediği için 4800H'a dönmek istedim. 10875hdan iş anlamında daha güçlü oyun anlamında daha geride. AMD yazılım için daha düşük kod derleme süresi vesaire diye sunuyor diye bildiğim için AMD tabanlı araştırma yapıyordum ve ne yazık ki ekonomik durum sebebiyle intel laptoplar da aynı fiyatlarda. Dediğim laptop:
Detaylı bilgi:
Cihaz gayet güzel. Klavyesi de Thinkpad serisindekine çok benziyor kod yazarken iyi olur. Hayırlı olsun şimdiden.

Peki son olarak bir sorum olacak. Bu laptop 1 2 yıl oyunları yüksek veya en yüksek ayarlarda eğlendirecek şekilde kasmadan oynatır mı?
Oyundan oyuna değişir. Popüler oyunları yüksek ayarlarda oynarsın rahatça ancak grafiğe yüklenen oyunlar için orta ayarlar uygun olur gibi. 2 sene sonrası için optimizasyon özürlüsü bir oyun olmadığı sürece oynatabilir gibi.

Oyundan oyuna değişir. Popüler oyunları yüksek ayarlarda oynarsın rahatça ancak grafiğe yüklenen oyunlar için orta ayarlar uygun olur gibi. 2 sene sonrası için optimizasyon özürlüsü bir oyun olmadığı sürece oynatabilir gibi.
Yardımlarınız için çok teşekkürler.Bu bütçe için başka bir öneriniz var mı? Bütçe en fazla 10.000 lira.

Ne yazık ki ülkemizde 10000 TL'ye kadar anca giriş seviyesi laptop alabiliyorsun. (Legion hariç. Ama Legion'da da donanımı kısıyorlar, ısıyı hissetmek mi? Performans mı ?)
Ehh, giriş seviyesi laptoplarda ısıyı hissetme ve ses sorunu yaşayacaksın.

Bu arada 10750'ün rakibi 4600H'dır. 4800H, 10750'yi geçiyor neredeyse, 4600H birebir.

Ben 8600 TL'ye eşdeğerini bulamadığım laptopumu tavsiye ederim.
Bu konuda ufak bir test yapmıştım.

Ya da,

Kasa kalitesi, kullanım hissiyatı olarak falan, harika bir şey bu. Lenovo Legion 5 AMD Ryzen 7 4800H 16GB 512GB SSD GTX1650Ti Fiyatı

Ne yazık ki ülkemizde 10000 TL'ye kadar anca giriş seviyesi laptop alabiliyorsun. (Legion hariç. Ama Legion'da da donanımı kısıyorlar, ısıyı hissetmek mi? Performans mı ?)
Ehh, giriş seviyesi laptoplarda ısıyı hissetme ve ses sorunu yaşayacaksın.

Bu arada 10750'ün rakibi 4600H'dır. 4800H, 10750'yi geçiyor neredeyse, 4600H birebir.

Ben 8600 TL'ye eşdeğerini bulamadığım laptopumu tavsiye ederim.
Bu konuda ufak bir test yapmıştım.

Ya da,

Kasa kalitesi, kullanım hissiyatı olarak falan, harika bir şey bu. Lenovo Legion 5 AMD Ryzen 7 4800H 16GB 512GB SSD GTX1650Ti Fiyatı
En son yazdığınız legion benim dediğim model. Isınma sorunu yaşamayacaksam cidden malzemesi iyiyse direk almayı düşünüyorum siz ne diyorsunuz?

En son yazdığınız Legion benim dediğim model. Isınma sorunu yaşamayacaksam cidden malzemesi iyiyse direk almayı düşünüyorum siz ne diyorsunuz?

Detaylı kullanma imkanım olmadı, ama kişisel yorurum olarak şunu söyleyeyim, size attığım modeller içinde en ele gelen modeldi. Zaten diğer üç modelin malzeme kalitesi aynıydı, nerdeyse. Isınma sorunu yaşar mısınız? Fikriniz olması için şöyle bir test bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aldığım laptop bugün geldi. Eğer ki istek olursa uzun kullanım testleri yayınlayabilirim. Ancak şunu kesinlikle söylemem lazım ki laptobun klavyesi muazzam.

Geri
Yukarı