R7 4800H laptop alınır mı?

Hocam 5800h hem de 14 inç diyorsun. Yani bilmiyorum şimdi hiç içime sinmedi ama TV'ye bağlarım ben diyorsun galiba. O zaman sorun olmaz ancak elbet böyle güçlü bir cihazı hep TV'ye bağlı birakmayacaksin bazen de yanında alacaksın o zaman 14 inç sorun çıkarmazsa düşünebilirsin.
Soruna gelince 4800h ve 5800h dediğim gibi çekirdek, thread aynı zaten. Biri 2021 diğeri 2020 model öyle düşün. Aralarında verilere göre yüzde birlik maximum yüzde beşlik bir fark görülüyor o da maximum. Sen de iyice karşılaştır ancak bence cidden gerek var mı bilmem ha dediğim gibi uçuk bir fark yoksa tabii ki daha güncelini al ama zaten olmasa bile 4800h Rtx 2060-2070'i besleyecek güçte zaten baktığında 16-17-18k'lık cihazlarda bile geçen sene kullanılıyordu.
Bence bir de 3050 ti laptoplara da bakmalısın. Bu fiyatlara çıkıp 1650'de kalmanı sonra da gelecekte sıkıntı çekmeni istemem elbet belli olmaz belki 1650 5-6 yıl götürebilir de 1-2 yıla eskiyebilir de ama her ihtimale karşı RTX 3050 al minimum bence ama bak araştır sakın tek benle yola çıkma. Kafana yatanı da tekrar sor sor sor. Yine sorun olursa sorabilirsin.
Hocam 14 inç olması 2 sene sonra avantaja dönüşecek. 3050Ti laptoplara bakıyorum TUF var bu bütçede. Performans olarak belki 1650 den çok daha fazla götürebilir evet haklısınız. Fakat TUF kasa 3 sene sonra bozulsa 3080 de olsa bile bir işe yaramayacak. ROG ve Zephyrus ise 3 yıl sonra kolay kolay bozulabilecek bir cihaz değil. 10 yıl düşük performans 3 yıl yüksek performanstan iyidir. O açıdan düşünüyorum. Teşekkürler ama sorarım eğer aklıma takılan başka bir şey olursa.

Hocam 14 inç olması 2 sene sonra avantaja dönüşecek. 3050Ti laptoplara bakıyorum TUF var bu bütçede. Performans olarak belki 1650 den çok daha fazla götürebilir evet haklısınız. Fakat TUF kasa 3 sene sonra bozulsa 3080 de olsa bile bir işe yaramayacak. ROG ve Zephyrus ise 3 yıl sonra kolay kolay bozulabilecek bir cihaz değil. 10 yıl düşük performans 3 yıl yüksek performanstan iyidir. O açıdan düşünüyorum. Teşekkürler ama sorarım eğer aklıma takılan başka bir şey olursa.
Anladım sizin mantık farklı ben direkt performans olarak düşündüm. Kalite falan olarak pek aram yok ama dediğiniz ve denilene göre sağlam cihaz. Eğer ultra performans ve 14 inç sana sorun olmazsa bu cihaz seni rahat götürür birkaç yıla da low ayarlarda götürür. Totalde tahminen minimum 5 yılı var. Ben de seneye alacağım ama direkt performansa bakıyorum hatta Monster bile düşünüyorum öyle diyim 😆. Ama sizin için sağlamlık, kalite gibi dış etmenler daha önemli olduğu için tabii bu cihaz iyi seçim olabilir dediğim gibi pek de bilmiyorum kaliteli mi diye siz kaliteli dediğinize göre öyle ama iyice bir araştırın videolara da bakın.

Anladım sizin mantık farklı ben direkt performans olarak düşündüm. Kalite falan olarak pek aram yok ama dediğiniz ve denilene göre sağlam cihaz. Eğer ultra performans ve 14 inç sana sorun olmazsa bu cihaz seni rahat götürür birkaç yıla da low ayarlarda götürür. Totalde tahminen minimum 5 yılı var. Ben de seneye alacağım ama direkt performansa bakıyorum hatta Monster bile düşünüyorum öyle diyim 😆. Ama sizin için sağlamlık, kalite gibi dış etmenler daha önemli olduğu için tabii bu cihaz iyi seçim olabilir dediğim gibi pek de bilmiyorum kaliteli mi diye siz kaliteli dediğinize göre öyle ama iyice bir araştırın videolara da bakın.
Aman hocam o kadar da düşmeyin monstera kadar :D

Tamamdır hocam teşekkürler.

Hocam 14 inç olması 2 sene sonra avantaja dönüşecek. 3050 Ti laptoplara bakıyorum TUF var bu bütçede. Performans olarak belki 1650'den çok daha fazla götürebilir evet haklısınız. Fakat TUF kasa 3 sene sonra bozulsa 3080 de olsa bile bir işe yaramayacak. ROG ve Zephyrus ise 3 yıl sonra kolay kolay bozulabilecek bir cihaz değil. 10 yıl düşük performans 3 yıl yüksek performanstan iyidir. O açıdan düşünüyorum. Teşekkürler ama sorarım eğer aklıma takılan başka bir şey olursa.

TUF'un kasasına hiç mağazada falan baktınız mı böyle konuşuyorsunuz? 2020 F15'lerin bile kasası iyi ki 2021'ler daha da iyi. Zephyrus'da ki 1650 dynamıc Boost'lu ise Zephyrus alabilirsiniz rahatlıkla.

TUF'un kasasına hiç mağazada falan baktınız mı böyle konuşuyorsunuz? 2020 F15'lerin bile kasası iyi ki 2021'ler daha da iyi. Zephyrus'da ki 1650 dynamıc Boost'lu ise Zephyrus alabilirsiniz rahatlıkla.
Evet hocam gördüm. ROG ile karşılaştırınca TUF alasım gelmiyor. Klavye düzenini de beğenmiyorum. Zephyrus 1650 Dynamic Boost kullanıyor evet.

Evet hocam gördüm. ROG ile karşılaştırınca TUF alasım gelmiyor. Klavye düzenini de beğenmiyorum. Zephyrus 1650 dynamic Boost kullanıyor evet.

Zephyrus tercih edebilirsin dynamıc Boost ile 1650 Ti gücünde oluyor. Fakat TUF'un kasa kalitesi kesinlikle kötü değil Ideapad'den ve Acer'dan iyidir.

Ryzen 7 5800H'lı model nokta. 4800H, Zen 2 mimarisi üzerine kurulu. 5800H ise Zen 3 mimarisi üzerine kurulu. Arada duruma göre değişmekle birlikte %15-20'lik IPC farkı var. 5800H çok çok daha güçlü bir işlemci yani. Ve uzun ömür istiyorsan, kesinlikle daha güçlü bir işlemci tercih edilmeli.

Oyun oynatma konusunda ise iki cihazda aynı GPU'ya sahip. O yüzden performans farkı olmayacaktır.

5800HS yazmasına rağmen inatla 5800H sanıp onunla 4800H kıyasalayan var. 5800H ile 5800HS farkını bilmeyen arkadaşlar tavsiye vermesin lütfen.

Geri
Yukarı