R7 4800H laptop alınır mı?

Hocam 14 inç olması 2 sene sonra avantaja dönüşecek. 3050Ti laptoplara bakıyorum TUF var bu bütçede. Performans olarak belki 1650 den çok daha fazla götürebilir evet haklısınız. Fakat TUF kasa 3 sene sonra bozulsa 3080 de olsa bile bir işe yaramayacak. ROG ve Zephyrus ise 3 yıl sonra kolay kolay bozulabilecek bir cihaz değil. 10 yıl düşük performans 3 yıl yüksek performanstan iyidir. O açıdan düşünüyorum. Teşekkürler ama sorarım eğer aklıma takılan başka bir şey olursa.

Anladım sizin mantık farklı ben direkt performans olarak düşündüm. Kalite falan olarak pek aram yok ama dediğiniz ve denilene göre sağlam cihaz. Eğer ultra performans ve 14 inç sana sorun olmazsa bu cihaz seni rahat götürür birkaç yıla da low ayarlarda götürür. Totalde tahminen minimum 5 yılı var. Ben de seneye alacağım ama direkt performansa bakıyorum hatta Monster bile düşünüyorum öyle diyim . Ama sizin için sağlamlık, kalite gibi dış etmenler daha önemli olduğu için tabii bu cihaz iyi seçim olabilir dediğim gibi pek de bilmiyorum kaliteli mi diye siz kaliteli dediğinize göre öyle ama iyice bir araştırın videolara da bakın.

Aman hocam o kadar da düşmeyin monstera kadar

Tamamdır hocam teşekkürler.

TUF'un kasasına hiç mağazada falan baktınız mı böyle konuşuyorsunuz? 2020 F15'lerin bile kasası iyi ki 2021'ler daha da iyi. Zephyrus'da ki 1650 dynamıc Boost'lu ise Zephyrus alabilirsiniz rahatlıkla.

TUF'un kasasına hiç mağazada falan baktınız mı böyle konuşuyorsunuz? 2020 F15'lerin bile kasası iyi ki 2021'ler daha da iyi. Zephyrus'da ki 1650 dynamıc Boost'lu ise Zephyrus alabilirsiniz rahatlıkla.
Evet hocam gördüm. ROG ile karşılaştırınca TUF alasım gelmiyor. Klavye düzenini de beğenmiyorum. Zephyrus 1650 Dynamic Boost kullanıyor evet.

Evet hocam gördüm. ROG ile karşılaştırınca TUF alasım gelmiyor. Klavye düzenini de beğenmiyorum. Zephyrus 1650 dynamic Boost kullanıyor evet.

Zephyrus tercih edebilirsin dynamıc Boost ile 1650 Ti gücünde oluyor. Fakat TUF'un kasa kalitesi kesinlikle kötü değil Ideapad'den ve Acer'dan iyidir.

Ryzen 7 5800H'lı model nokta. 4800H, Zen 2 mimarisi üzerine kurulu. 5800H ise Zen 3 mimarisi üzerine kurulu. Arada duruma göre değişmekle birlikte %15-20'lik IPC farkı var. 5800H çok çok daha güçlü bir işlemci yani. Ve uzun ömür istiyorsan, kesinlikle daha güçlü bir işlemci tercih edilmeli.

Oyun oynatma konusunda ise iki cihazda aynı GPU'ya sahip. O yüzden performans farkı olmayacaktır.

5800HS yazmasına rağmen inatla 5800H sanıp onunla 4800H kıyasalayan var. 5800H ile 5800HS farkını bilmeyen arkadaşlar tavsiye vermesin lütfen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…