R7 4800H RTX 2060 sistem Windows 11'de Valorant FPS düşmesi

T 1000

Hectopat
Daha fazla  
RAM
2x8
Ekran kartı
RTX 2060
İşlemci
R7 4800H
Dün Windows 10'dan 11'e geçiş yaptım. Yapabildiğim tüm güncelleştirmeleri yaptım. Hemen hemen hepsi güncel.

Bugün Valorant'ı indirip giriş yaptım. Daha ilk oyunda çok fazla drop vardı. MSI Afterburner ile kullanımlara baktım. Hemen hemen aynı gücü tüketiyor. Oyunda özellikle fareyi çevirince FPS 150-200'lerden 30-40'a düşüyor. Yanıma başka bir oyuncu gelmesiyle veya karşı takımdan biriyle karşılaştığım anda o kadar çok kasıyor ki oynayamıyorum. Ayrıca kaplamalarda geç yüklenmeye başladı. Bir çözümü var mıdır?

Laptop kullanıyorum. Özellikleri:

Legion 5 15arh05h.
R7 4800H.
RTX 2060.
2x8 rram.

Bazı oyun içi fotoğraflar(sıcaklıklar her zamanki sıcaklıklar):

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    2,9 MB · Görüntüleme: 31
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    1,9 MB · Görüntüleme: 32
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    2,8 MB · Görüntüleme: 32
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    2,8 MB · Görüntüleme: 31
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    3,2 MB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Dün Windows 10'dan 11'e geçiş yaptım. Yapabildiğim tüm güncelleştirmeleri yaptım. Hemen hemen hepsi güncel.

Bugün Valorant'ı indirip giriş yaptım. Daha ilk oyunda çok fazla drop vardı. MSI Afterburner ile kullanımlara baktım. Hemen hemen aynı gücü tüketiyor. Oyunda özellikle fareyi çevirince FPS 150-200'lerden 30-40'a düşüyor. Yanıma başka bir oyuncu gelmesiyle veya karşı takımdan biriyle karşılaştığım anda o kadar çok kasıyor ki oynayamıyorum. Ayrıca kaplamalarda geç yüklenmeye başladı. Bir çözümü var mıdır?

Legion 5 15arh05h.
R7 4800H.
RTX 2060.
2x8 rram.

İşlemci çok sıcak. Daha fazla ısınmamak için güçten kısıyor olabilir. İşlemcinizin onayladığı maksimum sıcaklık 105 derece.
1680566033874.png

Harbiden hocam 100 derece nedir macunun anası ağlamış resmen. Fanlar tam hızında dönüyor mu? Aşırı aşırı aşırı sıcak çalışıyor, aynı işlemciyi ben de kullandım 96 falan olduğu zaman bırakıyodum korkmuştum ömrünü tüketmeyin cihazın. Servise gönderin macun yenilesinler. Bu görselleri iletin mutlaka.

İşlemci çok sıcak. Daha fazla ısınmamak için güçten kısıyor olabilir. İşlemcinizin onayladığı maksimum sıcaklık 105 derece.Eki Görüntüle 1726508
Windows 10 dada böyleydi ama böyle bir sorun yoktu hocam. Evet kısıyor ama gene oynatıyordu.
Harbiden hocam 100 derece nedir macunun anası ağlamış resmen. Fanlar tam hızında dönüyor mu? Aşırı aşırı aşırı sıcak çalışıyor, aynı işlemciyi ben de kullandım 96 falan olduğu zaman bırakıyodum korkmuştum ömrünü tüketmeyin cihazın. Servise gönderin macun yenilesinler. Bu görselleri iletin mutlaka.
Hocam servise kaç kez gitti. Kaç kez macun yeniletip fan temizliği yaptırdığımı hatırlamıyorum. Hep böyle. Çektiği güçte böyle.

Windows 10 dada böyleydi ama böyle bir sorun yoktu hocam. Evet kısıyor ama gene oynatıyordu.

Hocam servise kaç kez gitti. Kaç kez macun yeniletip fan temizliği yaptırdığımı hatırlamıyorum. Hep böyle. Çektiği güçte böyle.
1.sebep 100 derece olması 2.sebep Windows 10'dan Windows 11'e temiz kurulumla geçmediyseniz ondan olmuştur.

Legion 5 15arh05h.
R7 4800H.
RTX 2060.
2x8 rram.

Temizlik ve macun degistirme vaktin gelmis kardesim. Ancak sakin bir servise yaptirma kendin yap yoksa duzelmez.

Geri
Yukarı