R7 4800H sistem sürekli donuyor ve mavi ekran veriyor

Mehmet41

Centipat
Daha fazla  
Laptop (8 ay önce aldım.)
İşletim sistemi: Windows 11 21H2.
İşlemci: AMD Ryzen 7 4800H.
RAM: 16 GB.

Dump dosyası linki: Dump.rar

Ayrıca bugün o kadar çok ekran dondu ve mavi ekran aldım ki bazı göze batan şeyleri not almak zorunda kaldım.
Ekran donmalarında büyük ihtimalle dump dosyası oluşmamış olabilir diye bu göze çarpan bazı hataları not aldım.

1-)K_MODE_EXCEPTION_HANDLED
Başarısız:ntfs.sys

2-)SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

3-)ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY

4-)HYPERVISOR_ERROR
4 ay önce olmaya başladı bu hata. Ayda 1 kez oluyordu. Bu ay arada bir olmaya başladı.

sfc/scannow denetlemesi yaptığımda bozuk bir dosya buldu ve onardı. Ama sonra tekrar mavi ekran hatası verdi.

RAM'lerin kontrolünü yaptığımda sorun gözükmüyordu.

SSD kullanıyorum. SSD hasarlı mı diye kontrol ettiğimde SSD'de sorun yoktu.

Oyun oynayarak laptopu zorlamadığım halde bile mavi ekran veriyor. Bazen de ekran donuyor.

Son düzenleme:
Tam olarak attığım resim.
Crystal Disk.png

Tamamdır hocam.

Son bir şey daha istesem olur mu?
Olay Görüntüleyicisi Raporu paylaşır mısınız?
Sistem kısmını istiyorum sadece.

Yarın ilgilenebilirim anca.
Şimdi etiketlendiğim bir konu var, ona bakıp yatacağım.

Dump oluşmaması konusunda Windows ayarlarının bu konudaki 2. mesaj gibi olduğuna emin olun. Otomatik temizlik programı kullanmayın.

Paylaştığınız rapor ayın üçüne kadar olan olayları gösteriyor. O gün Windows tarafından düzeltilebilmiş bir bellek hatası almışsınız.
2022-07-29 16_39_09-Event Viewer.png

Eğer mavi ekranı yeni aldıysanız tekrar olay görüntüleyici raporu oluşturup onu paylaşın.

Dump oluşmaması konusunda Windows ayarlarının bu konudaki 2. mesaj gibi olduğuna emin olun. Otomatik temizlik programı kullanmayın.

Paylaştığınız rapor ayın üçüne kadar olan olayları gösteriyor. O gün Windows tarafından düzeltilebilmiş bir bellek hatası almışsınız.
Eki Görüntüle 1467692

Eğer mavi ekranı yeni aldıysanız tekrar olay görüntüleyici raporu oluşturup onu paylaşın.

Hocam aynı şekilde ama dump dosyası niyeyse oluşmuyor.
5567aadc-1b6d-4a68-ae72-d8364e58cdd6.png

Bunu buldum. Acaba bununla alakalı olabilir mi? Bu arada sanal bellek kapalı şuan.

En yeni Olay Görüntüleyicisi: 30.07.2022 tarihli kayıt.rar

Son düzenleme:
Sanal belleğin kapalı olması dumpların oluşmamasına yol açabilir. Rehberi uygulayın.

Geri
Yukarı