R7 4800H YouTube videosu izlerken mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Mehmet41

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti
İşlemci
AMD Ryzen 7 4800H with Radeon Graphics
İyi günler arkadaşlar. YouTube videosu izlerken başıma gelen mavi ekran hatasının dump dosyaları alttaki linktedir.

BIOS sürümüm güncel. Bilgisayarıma gelen bütün güncelleştirmeleri indirmiştim.

Sistem özelliklerim aşağıdaki gibidir:
İşletim sistemi: Windows 11 22H2.
İşlemci: AMD Ryzen 7 4800H with Radeon Graphics.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti.
RAM: 16 GB RAM.

Dump linkleri: 721.6 KB file on MEGA

@Umut Nas bir bakar mısınız?

Laptop modeli nedir?
Hyper-V acik mi? Degilse acar misiniz?

DDU ile AMD surucusunu kaldiralim:
Buradan uygun olani indirin:

Laptop modeli nedir?
Hyper-V acik mi? Degilse acar misiniz?

DDU ile AMD surucusunu kaldiralim:
Buradan uygun olani indirin:

Hocam laptop modeli Ideapad Gaming 3-15ARH05
Peki Hyper-V açarak ne yapmış oluyoruz?

Sanallaştırma ile alakalı bir hata görmüştüm o yüzden.

Hocam daha önce de bu mavi ekran hataları başıma gelmişti ama format atmıştım. Sonra yine olmaya başladığı için konuyu açtım. Acaba donanımda sıkıntı olma ihtimali var mı?

@Umut Nas Hocam şuan dediğiniz gibi Hyper-V açık. DDU ile sürücüyü kaldırıp verdiğiniz linktekini kurdum. Yeniden başlatınca mavi ekran hatası verdi. Ayrıca Windows Update'e güncelleme var mı diye girdiğimde AMD ile alakalı bir şey indiriyor. (Advanced Micro Devices, Inc. - Display - 27.20.11028.10001) Eğer isterseniz dump dosyasını paylaşabilirim.

Son düzenleme:
Hocam daha önce de bu mavi ekran hataları başıma gelmişti ama format atmıştım. Sonra yine olmaya başladığı için konuyu açtım. Acaba donanımda sıkıntı olma ihtimali var mı?

@Umut Nas Hocam şuan dediğiniz gibi Hyper-V açık. DDU ile sürücüyü kaldırıp verdiğiniz linktekini kurdum. Yeniden başlatınca mavi ekran hatası verdi. Ayrıca Windows Update'e güncelleme var mı diye girdiğimde AMD ile alakalı bir şey indiriyor. (Advanced Micro Devices, Inc. - Display - 27.20.11028.10001) Eğer isterseniz dump dosyasını paylaşabilirim.
Tabii dump paylasin. Bu arada onu iptal edin.

Dump Link: 111.8 KB file on MEGA
Ayrıca hocam aygıt yöneticisinde bunu buldum. Belki yardımcı olur. Bir de orada ismini telaffuz edemediğim bir şey başlatılamadı diyor.

Aygıt Yöneticisi.png

@Umut Nas Hocam bu arada yeniden bir mavi ekran aldım.

2. Dump Link:

@Umut Nas Hocam bugün bilgisayarı açtığımda başlangıçta ben bir şey yapmadığım halde ekran bir karadı sonra eski haline döndü. Galiba ekran kartıyla alakalı bir şey oldu. Az bir süre geçtikten sonra yine mavi ekran hatası aldım. Bu arada Olay Görüntüleyicisinde dwm.exe ile alakalı bir şey olmuş o an. İsterseniz Olay Görüntüleyicisi dosyasını da yükleyebilirim. (Bu arada yukarıdaki linkler çalışmıyor.)

Dump Linki:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı