R7 5700G sistem parçaları uyumlu mu?

Güzel kardeşim ekrana görünti gelmeyecek bileşlenleri tanımıyor çalışıyor fakat görüntü gelmiyor gelmezde ilk çalıştırmada bütün parçaları tanıması ve yazılımlarını kurması lazım ki daha sonraki açılışlarında sorunsuz açılsın.
BIOS flashback ne demek sen biliyor musun?

Son düzenleyen: Moderatör:
PCI Express'in 3.0 olduğunu biliyorum ve sorun değil.

Sırf bu yüzden BIOS flashback özelliği olan bir anakart seçtim, BIOS flashback ile son sürümü yükleyeceğimi belirttim ilk mesajımda.

9000-9500 TL bütçem ama haftalardır araştırıyorum ve bu bütçeye güçlü bir işlemciyle ekran kartı almak mümkün değil gibi, o yüzden 8 çekirdekli bir APU işlemci tercih ettim sonrasında iyi bir ekran kartı alacağım. Anakartın da eski olduğunu biliyorum ileride üst düzey bir B550 anakartla değişeceğim.

Biraz beklerseniz sistem toplayıp buraya atacağım.

İleride ekran kartı satın aldığı zaman ne dediğimi anlarsınız.
Hocam belli başlı ekran kartları dışında PCIe girişi 3.0 ile 4.0 fark etmiyor ki? Maksimum 1-2FPS.

BIOS flashback ne demek sen biliyor musun?

Yok ben bilmiyorum yenen bir şey mi o tarifi filan var mı?
Sistem ilk açılışında desteklemediği için açılmaz USB'den takarım otomatik kurar derseniz siz bilirsiniz deneyin :D

Hocam belli başlı ekran kartları dışında PCI-e girişi 3.0 ile 4.0 fark etmiyor ki? Maksimum 1-2FPS.

İyi araştır kankam 3.0 ile 4.0 arasında görüntü aktarımı olarak ciddi fark var FPS olarak net bir şey söylemem ama YouTube'da 3.0 ile 4.0 karşılaştırması var bakabilirsin.

Güzel kardeşim ekrana görünti gelmeyecek bileşlenleri tanımıyor çalışıyor fakat görüntü gelmiyor gelmezde ilk çalıştırmada bütün parçaları tanıması ve yazılımlarını kurması lazım ki daha sonraki açılışlarında sorunsuz açılsın.
İlk mesajımda BIOS güncellemesi yapacağım dedim. Ben de biliyorum B450 anakartın bu işlemciyle ilk seferde açılmayacağını hala daha niye aynı şeyi tekrarlıyorsun bu üçüncü kez söyleyişim BIOS güncellemesi yapacağım diyorum ya arkadaş kafa mı buluyorsun benimle?

Sistem ilk açılışında desteklemediği için açılmaz USB'den takarım otomatik kurar derseniz siz bilirsiniz deneyin :D

İyi araştır kankam 3.0 ile 4.0 arasında görüntü aktarımı olarak ciddi fark var FPS olarak net bir şey söylemem ama YouTube'da 3.0 ile 4.0 karşılaştırması var bakabilirsin.
PCI Express X4 veya X8 girişi olan ekran kartına bakarsan tabi fark olur.

Daha önce de BIOS flashbackle bu şekilde sistem çalıştırdım oluyor.

Şu an için 3.0 ile 4.0 arasında fazla bir fark yok zaman ilerledikçe olabilir ona o zaman bakarım.

Biraz beklerseniz sistem toplayıp buraya atacağım.
Bekliyorum hocam, teşekkürler.

İşlemci:
Anakart:
RAM(2X):
Kasa:
SSD:

PCI Express'in 3.0 olduğunu biliyorum ve sorun değil.

Sırf bu yüzden BIOS flashback özelliği olan bir anakart seçtim, BIOS flashback ile son sürümü yükleyeceğimi belirttim ilk mesajımda.

9000-9500 TL bütçem ama haftalardır araştırıyorum ve bu bütçeye güçlü bir işlemciyle ekran kartı almak mümkün değil gibi, o yüzden 8 çekirdekli bir APU işlemci tercih ettim sonrasında iyi bir ekran kartı alacağım. Anakartın da eski olduğunu biliyorum ileride üst düzey bir B550 anakartla değişeceğim.

Bu da bir seçenek kendin özelleştirebilirsin ekran kartı da var içinde 6 çekirdek işlemci kullanırım ekran kartı olsun diyorsan bir bakmanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı