R7 5700X - 16 GB DDR4 RAM - RX580 8 GB sistem durduk yerde mavi ekran veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

eonder87

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Son Kullanıcı Bilgisayar Destek Elemanı
RAM
Adata XPG Gammix D30 2x8GB 3000MHz DDR4 RAM
SSD veya HDD modeli
Team TM8FFP6512G SSD | Apacer Panther 120GB
Ekran kartı
ASRock Phantom Gaming D Radeon RX 580 8G OC
Anakart
ASUS Prime B450-Plus
İşlemci
AMD Ryzen 7 5700X 8-Core işlemci
Merhaba üstadlar. Sistemimde uzun zamandır bir değişiklik olmadı sadece işlemcimi yükselttim.

Dump Dosyam

SSD kablolarını kontrol et ve bad sector testi yap bir tane. Muhtemelen diskinde bad sector var. HD tune ile errorscan testi yapıp sonuçlarını at. Quickscan işaretli olmasın.

Error code: (NTSTATUS) 0xc000009c (3221225628) - STATUS_DEVICE_DATA_ERROR
10: kd> !error 0xC000009D
Error code: (NTSTATUS) 0xc000009d (3221225629) - STATUS_DEVICE_NOT_CONNECTED

Merhaba, Bilgisayarını formatlamayı denedin mi? eski işlemci ile kurulu olan windowsu değiştirmen gerekli.

Sistemi yeniden formatlamıştım işlemci değişiminden sonra ama dediğiniz gibi yine de sil kur bir sürü ıvır zıvır kuruldu silindi. Belki yazılımsal bir şeyler vardır. Sistemde 1'den fazla disk mevcut sanırım onlardan biri sorun çıkarıyor da olabilir. Teşekkür ederim.

Sistemi yeniden formatlamıştım işlemci değişiminden sonra ama dediğiniz gibi yine de sil kur bir sürü ıvır zıvır kuruldu silindi. Belki yazılımsal bir şeyler vardır. Sistemde 1'den fazla disk mevcut sanırım onlardan biri sorun çıkarıyor da olabilir. Teşekkür ederim.

Hatalı olan diski sistemden çıkar ve garantisi varsa garantiye yolla ki sorunun çözülsün.

Garantisi olan diskler değiller. Ancak içerisinde önemli veriler var onu bulup yedekleyeceğim artık yüksek kapasiteli yeni bir disk alıp

Geri
Yukarı