R7 5700X İşlemci boştayken 90 derece

Katsopolis

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
RAM
G.Skill Ripjaws V F4-3600C16D-32GVKC 32 GB (2x16) DDR4 3600 MHz CL16 Ram
Anakart
B550M PRO-VDH WIFI (MS-7C95)
Selam herkese, MX-6 termal macunla yeni temizleyip taktığım ve stock fanları çalışan bilgisayarımda, yan panel ve camlar açık halde bile dereceler boştayken ekteki görselde göründüğü gibi. Overclock yapılmadı. Windows yeni formatlı orijinal ve sürümü 23h2. BIOS güncel flashlı. Driver'lar da güncel. PC'nin tüm bilgilerini görmeniz adına çoğu bilgiyi ve hw monitördeki güncel değerleri ekran görünütüsüyle tek kareye aldım, yardımlarınızı rica ediyorum.

Dosya Ekleri

• Tüm Bilgiler.png
    Tüm Bilgiler.png
    874,6 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Selam herkese, MX-6 termal macunla yeni temizleyip taktığım ve stock fanları çalışan bilgisayarımda, yan panel ve camlar açık halde bile dereceler boştayken ekteki görselde göründüğü gibi. Overclock yapılmadı. Windows yeni formatlı orijinal ve sürümü 23h2. BIOS güncel flashlı. Driver'lar da güncel. PC'nin tüm bilgilerini görmeniz adına çoğu bilgiyi ve hw monitördeki güncel değerleri ekran görünütüsüyle tek kareye aldım, yardımlarınızı rica ediyorum.
Fan tam olarak yerine oturdu mu? Tırnaklarında yamulma ya da kırılma var mı?

Fan tam olarak yerine oturdu mu? Tırnaklarında yamulma ya da kırılma var mı?
Valla terleyerek taktım, hakikatan zor bir vidalama yöntemi yapmışlar. Arka levha ile tam oturtuğumu düşünüyorum. Oynama olmuyor şu an. Kırılma bulunmuyor.
Arka planda çalışan uygulamalar var mı? işlemci kullanımı nedir ?
İşlemci kullanımım %4, uygulama bulunmuyordu attığımda.
Muhtemelen virüs yemişsinizdir. Malwarebytes ile taratın.
0 sisteme nasıl virüs girdi hiç bilmiyorum ama taratacağım hocam.

Zamanında aynı sorunu ben de yaşadım hocam, format attıktan sonraki gün işlemcim ısınıyordu. Nasıl kaptığını anlamıyordum bile. Siz yine de tarattıktan sonra bilgilendirirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Zamanında aynı sorunu ben de yaşadım hocam, format attıktan sonraki gün işlemcim ısınıyordu. Nasıl kaptığını anlamıyordum bile. Siz yine de tarattıktan sonra bilgilendirirseniz yardımcı olmaya çalışırız.
Rootkit seçili halde tüm disklerde taramamı tamamladım. Tek bir sonuç çıktı onu da karantinaladım - restartladım ama sonuç aynı :( sanırsam güçlü bir fana geçmem gerekecek.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-15 140839.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-15 140839.png
    28,3 KB · Görüntüleme: 25
Donanımsal bir sıkıntı olabilir hocam dediğiniz gibi ama fanın yetersiz kalmasıyla boşta 90 dereceyi bulmasının pek de alakası olduğunu sanmıyorum yine de işin uzmanları daha iyi bilir.

Geri
Yukarı