Çözüldü R7 5700X MSI 3070 Sistemde "Ekran Kartı Sürücüsü Çöktü" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gurtinx

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair VENGANCE CL18 3600Mhz 32Gb 4x8
SSD veya HDD modeli
Kingston 500 gb Gibi Birşey Tam Hatırlamıyorum
Ekran kartı
Msi GaminZTrio
Anakart
Msi Gaming B550 Gaming Carbon Wifi
İşlemci
Ryzen 7 5700x
Öncelikle yeni toplamış olduğum PC ekran kartı hatası aldım. Sistem özelliklerim ise şöyle:
Anakart: MSI B550 Gaming Carbon Wi-Fi
İşlemci: Ryzen 7 5700X.
RAM: Corsair Vengeance 32 GB 3600MHz 4x8 CL18.
PSU: Sharkoon coolzero 750W 80+ Gold.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 1650S kullandım. Ekran kartı almadım, bir sorun yoktu.
Daha sonra bu sorun çıktı zaten sorunu hiçbir şekilde çözemediğim için ekran kartı almaya karar verdim. Vatan'dan sıfır MSI Gaming Z Trio 3070 aldım, sorun ekran kartın da olduğunu düşünerek ama sorun bir türlü çözülmüyor. Format attım DDU ile birkaç kez sürücüleri silip yükledim ama gene de başarısız oldum. Gerçekten yardıma ihtiyacım var ama sürücüleri güncelleyin silin tekrardan yükleyin vs. demeyin olmuyor. Çok kez denedim.
Not: Hatta aldığım oyunlar btf1 Valorant Hitman 3 Assassin's Creed Origins.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çok sıkıntı format atmayı denediniz mi?

Denedim simdi BIOS sıfırlayıp tekrardan format deneyeceğim DDU ile sıfırladım tekrar bir sorun olmadı gibi Hitman 3 oynarken oyundan attı sonra tekrardan.

Arkadaşlar BIOS sıfırladım ve format attım NVIDIA sitesinden en son sürümü indirip kurdum düzeldi gibi gelişme olursa söylerim.
Eğer sürücü değilse ve garantisi varsa garantiye yolla. Ekran kartı sıkıntılı daha önce başıma geldi, reboll istiyor tabii sürücüden yırtmazsan.

Eğer sürücü değilse ve garantisi varsa garantiye yolla. Ekran kartı sıkıntılı daha önce başıma geldi, reboll istiyor tabii sürücüden yır.
Eğer sürücü değilse ve garantisi varsa garantiye yolla. Ekran kartı sıkıntılı daha önce başıma geldi, reboll istiyor tabii sürücüden yırtmazsan.
Sorun şu ben sitem topladığım zaman elimde zaten. ASUS GTX1650s vardı sorunu onda da yaşadım sonra RTX3070 aldım ASUS da sorun var diye düşünerek 3070 aldım ama onda da aynı sorunları yaşadım sorun başka bir parça da mı yani simdi bir de bencmark vs testleri denedim bir sorun görmedim ama oyunlara geldiğimde kısa bir süre oynayıp atması beni üzüyor.

Sürücüler sıkıntı çıkarabiliyor. DDU ile sürücüyü sil ve en son çıkan sürücüyü yükle.

Denedim başka bir öneriniz varsa denerim.

Sorun şu ben sitem topladığım zaman elimde zaten. ASUS GTX1650s vardı sorunu onda da yaşadım sonra RTX3070 aldım ASUS da sorun var diye düşünerek 3070 aldım ama onda da aynı sorunları yaşadım sorun başka bir parça da mı yani simdi bir de bencmark vs testleri denedim bir sorun görmedim ama oyunlara geldiğimde kısa bir süre oynayıp atması beni üzüyor.

Denedim başka bir öneriniz varsa denerim.

Denedim simdi BIOS sıfırlayıp tekrardan format deneyeceğim DDU ile sıfırladım tekrar bir sorun olmadı gibi Hitman 3 oynarken oyundan attı sonra tekrardan.

Arkadaşlar BIOS sıfırladım ve format attım NVIDIA sitesinden en son sürümü indirip kurdum düzeldi gibi gelişme olursa söylerim.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı