R7 5700X RTX 4070 sistemde DP'den görüntü alınmıyor

legolas0650

Kilopat
Daha fazla  
22 Nisanda normal şekilde kapattığım bilgisayarımı 23 Nisan sabah açığımda normal BIOS kısmı ASUS yazısı vs geçtikten sonra görüntü gelmedi fakat Windows başlangıç sesi, Logitech klavye mouse tanıma sesleri falan geldi. Tekrar tekrar kapatıp açtım hep aynı durum. Çözüm için uğraşırken aklıma HDMI ile bağlamak geldi bağladım ve görüntü var fakat DP ile bağlayınca görünyü yok. onun dışında her şey stabil ve düzgün çalışıyor. Tabii HDMI ile monitör 2K 60Hz çalışıyor. DP'de 2K 165Hz alıyordum.

Bilgisayar özellikleri lazım olacaktır ayrıntılı yazayım.
ASUS B350M-A anakart (eski biliyorum yenisini bir türlü alamadım)
AMD Ryzen 7 5700X işlemci coolormaster sıvı soğutma ile soğutuluyor.
G.Skill 32 GB 3000Hz RAM.
Corsair 250GB SSD ve 1TB Kingston M.2
MSI RTX 4070 ekran kartı.
ASUS VG32VQ1Be 165Hz 2K monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
DP kablosunun uçlarını değiştir, kasaya taktığın ucu monitöre tak.
değiştirdim görüntü gelmedi

Yeni bir DP kablosu ile dene büyük ihtimalle elindeki mevta olmuştur. Ekran kartının DP çıkışında ya da monitörünün DP girişinde sorun olma ihtimali ise kabloya kıyasla çok daha düşük.
umarım kablo mefta olmuştur. kablo monitör ile birlikte kutu içinden çıkmıştı gider yenisini alırım

Farklı bir DP kablosu ile deneme şansın var mı? HDMI ile 2K 60Hz almanın sebebi HDMI sürümü ile alakalıdır, HDMI 2.0 ve üstünde 2K 165Hz alabilirsin.
monitör hdmi 2.0 destekliyor ama kablo biraz eski sanırım dan 60hz alıyorum.

Farklı bir DP kablosu ile deneme şansın var mı? HDMI ile 2K 60Hz almanın sebebi HDMI sürümü ile alakalıdır, HDMI 2.0 ve üstünde 2K 165Hz alabilirsin.
birazdan çıkıp almayı düşünüyorum ama kablo değilse ne yapacağım bilmiyorum

Monitör HDMI 2.0 destekliyor ama kablo biraz eski sanırımdan 60Hz alıyorum.

Birazdan çıkıp almayı düşünüyorum ama kablo değilse ne yapacağım bilmiyorum.

Muhtemelen kablo kaynaklıdır ha değilse bile yaşanan şeyler bunlar teknoloji şans işidir HDMI ile kullanırsınız canınızı sıkmanıza gerek yok :)

Muhtemelen kablo kaynaklıdır ha değilse bile yaşanan şeyler bunlar teknoloji şans işidir HDMI ile kullanırsınız canınızı sıkmanıza gerek yok :)
başka bir dp kablosu bulup onunla da denedim fakat yine görüntü gelmiyor hdmi ile en çok 144 hz alabiliyorum

farklı bir dp kablosu bulup denedim yine görüntü yok

Geri
Yukarı