R7 5700X, RX 580 sisteme uyar mı?

Boralonw

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci yükseltmesi yapmak istiyorum. Anakartımın desteklediği en yüksek işlemciyi buldum fakat grafik kartıyla uyumlu olup olmadığından emin değilim.
Anakart: B450M S2H.
Almak istediğim işlemci: AMD Ryzen 7 5700X.
Grafik kartım: AMD Radeon RX 580 8 GB 256 bit GDDR5.

RX 580'i elinde bulunduğu için kullanmak istiyorsun galiba. Tabii ki uyumludur. Zaten onboard olarak görüntü alamayacağın için mecbur bir grafik kartına ihtiyacın var.

Evet video editörlüğü yaptığım için bu işlemciyle çok uzun sürüyor. Sadece işlemci yükseltmesi yapmak istiyorum. Ama emin değilim bazı siteler uyumlu diyor bazı siteler uyumlu değil diyor.

Evet video editörlüğü yaptığım için bu işlemciyle çok uzun sürüyor. Sadece işlemci yükseltmesi yapmak istiyorum. Ama emin değilim bazı siteler uyumlu diyor bazı siteler uyumlu değil diyor.
Uyumlu değili neye göre diyorlar acaba :) PCIe X16 slotu olan herhangi bir anakarta günümüzde bütün güncel ekran kartlarını takabilirsin. Zaten işin editörlük olacağı için işlemci ağırlıklı çalışacaksın ama RX 580 gibi bir GPU'ya sahip olduğun için donanım hızlandırmayı kullanarak çalışma verimini artırabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı