R7 5700X ve MSI B250M Bazooka uyumu

sercan85852

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba elimde i5 7500 işlemci, GTX 1060 6 GB, 8x2 RAM var. PUBG emülatör de işlemci çok yoruluyor. Kullanım çok yüksek, akıcı oyun deneyimim olmuyor. R7 işlemci sorunu çözer mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle o sistemdeki anakartina Ryzen 7 5700X işlemci takamazsin çünkü aynı sokete sahip bir anakart değil ve cipsetler zaten apayrı farklı ve Intel tabanlı anakarta AMD işlemci takmayi düşünüyorsun zaten mantıken olabilecek bir şey değil.

Dostum R7 5700X kullanmak istiyorsan AM4 soket bir anakartta alman gerekiyor. Komple sistem parçası değiştirmene gerek yok.

Artık 7. ya da 8. nesil işlemcilere yatırım yapma, gereksiz pahalı.

Komple sistem güncellemesi için bütçe yetersiz ise işlemcini i7-7700'a yükseltmek çözüm olabilir.
Komple sistem güncellemesi için bütçe yetersiz ise işlemcini i7-7700'a yükseltmek çözüm olabilir.
I7 7700 4 çekirdek diyor. Ben pubg emülatör oynuyorum ve işlemciyi sömürüyor, 8 çekirdek ve 8 mantıksal çekirdek olan bir işlemci daha iyi olmaz mı

@sercan85852 Tabii daha iyi olur. Ama bunun için işlemci ve anakartınızı güncellemeniz gerek.

Eğer böyle bir düşünceniz varsa bütçenizi ve RAM frekansınızı da belirtirseniz yardımcı olabiliriz.

Dostum R7 5700X kullanmak istiyorsan AM4 soket bir anakartta alman gerekiyor. Komple sistem parçası değiştirmene gerek yok.

Artık 7. ya da 8. nesil işlemcilere yatırım yapma, gereksiz pahalı.
Dostum bu am4 anakart ortalama ne kadar peki? Yada amd standardında bir işlemci alsam bu benim anakarta göre?

@sercan85852 Tabii daha iyi olur. Ama bunun için işlemci ve anakartınızı güncellemeniz gerek.

Eğer böyle bir düşünceniz varsa bütçenizi ve RAM frekansınızı da belirtirseniz yardımcı olabiliriz.
İşlemciye 3750 4250 verebilirim ramlar 8x2 2.6 ghz gskill marka.

@sercan85852 Maalesef öyle bir standart yok hocam. Sizin o anakarta takabileceğiniz en uygun işlemci i7-7700 veya i7-7700K. Bundan farklı ve daha iyi bir işlemci takamazsınız.

Bu 4 çekirdek olayına takılmalımıyım peki? Pubg emülatörü yayıncılara yakın yağ gibi oynamak istiyorum. Güncel işlemcim yüzde 85 ve 100 arasında sürekli emülatörde

Yeni konular

Geri
Yukarı