R7 5700X ve RTX 4060 sistem alınır mı?

Merhaba. Sorum şu ki bu sistem yükseltme yaparak alınır mı?

Yükseltmeden kastım şu:
  • İşlemciyi AMD Ryzen 7 5700X.
  • SSD'yi twinmos 1 TB 3600/3250
  • Kasayı da darkFlash dlm21 siyah olarak yapıp almak mantıklı mı?
Toplamda 23.000 TL ediyor.
Eğer ki aynı fiyata daha iyi bir sistem varsa onu da önerebilirsiniz. Ancak ekran kartı olarak NVIDIA tercihimdir şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacınız oyunsa 5600 yeterli, diğer türlü ise 5700X alınabilir. Diski Netac ve TwinMOS hariç seçebilirsiniz, kalitesizler. Kasayı Vento + FSP yapın imkan var ise.

Bütçe biraz daha yükselirse 4060 Ti da var.

Amacınız oyunsa 5600 yeterli, diğer türlü ise 5700X alınabilir. Diski Netac ve twinmos hariç seçebilirsiniz, kalitesizler. Kasayı Vento + FSP yapın imkan var ise.

Bütçe biraz daha yükselirse 4060 Ti da var.

Çok sağ olun hocam zaten bu yükseltmeleri yapınca da 23.000 TL tutuyor bütçemi 1000 TL daha arttırıp bunu alacağım ancak kasayı değiştirmeli miyim hava sirkülasyonu nasıldır?
Bu arada evet ağırlıklı olarak oyun oynanacak iş için kullanılmayacak.

Çok sağ olun hocam zaten bu yükseltmeleri yapınca da 23.000 TL tutuyor bütçemi 1000 TL daha arttırıp bunu alacağım ancak kasayı değiştirmeli miyim hava sirkülasyonu nasıldır?
Bu arada evet ağırlıklı olarak oyun oynanacak iş için kullanılmayacak.

Orada genel olarak güç kaynakları giriş seviyesinde, idarelik. Bitfenix iyi markadır, kasasını önerirdim fakat Internette bilgi yok, soğutucu vs. Sığar mı belirsiz. İmkan varsa yine FSP yapıp alın, yoksa idarelik olarak olduğu gibi kalsın. ileride değiştirirsiniz.

Orada genel olarak güç kaynakları giriş seviyesinde, idarelik. Bitfenix iyi markadır, kasasını önerirdim fakat ınternette bilgi yok, soğutucu vs. sığar mı belirsiz. İmkan varsa yine FSP yapıp alın, yoksa idarelik olarak olduğu gibi kalsın. İleride değiştirirsiniz.

Haklısınız hocam PSU'yu daha sonra değiştiririm.
Sistemin son hali böyle:

1690738772045.png

Geri
Yukarı