R7 5800 X RTX 3060 sistem PUBG'de FPS düşüşü oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

hoodoo95

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba yeni bir sistem topladım ancak PUBG'de aldığım FPS gerçekten şaka gibi (60'a bile düştüğü oluyor Low ayarlarda) bunun bir çözümü var mıdır?

Sistem özellikleri.

İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X.
RAM: PNY 16 GB 4000 MHz.
Ekran kartı: NVIDIA RTX 3060 12 GB.
Anakart: ASUS Prime B450M.
SSD: Samsung EVO 500 GB.
PSU: ASUS 750W.
Sıvı soğutmalı bir sistem ısınma gibi bir problemi yok, yaptığım performans ayarlarına rağmen oyunda ciddi şekilde FPS düşüyor, yardım olan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@hoodoo95 keşke sistemi almadan önce paylaşıp fikir alsaydınız. 16 GB tek kanal bellek mi?
Kullanıyorsunuz? Performans ayarı derken ne yapıyorsunuz? Sistem Windows yüklü geldiyse, format atıp, Windows güncellemelerini yükleyin. Ekran kartı sürücüsünü güncel olanı indirip kurunuz. BIOS üzerinden işlemci ile ilgili herhangi bir ayar yaptıysanız ayarları sıfırlayınız. Son olarak anakartı en azından, orta seviye VRAM soğutmasına sahip bir B550 anakart ile değiştirirseniz iyi olur.

@hoodoo95 dediklerimi yapın ve tekrar test edip sonucu yazınız. Oyunlarda işlemci frekansını takip ederek detaylı bilgi verirseniz iyi olur. Tüm dediklerimi yaptıktan sonra hala performans sorunu olursa BIOS üzerinden cbp kapatarak yeni bir anakart alana kadar işlemciyi kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı