R7 5800H - RTX 3060 laptop iş görür mü?

Bütçe
20.000-30.000

UzunAnimations

Centipat
Daha fazla  
Selam ben dijital oyun tasarımı bölümünde okuyorum ve bir bilgisayar alacağım.

Alacağım bilgisayardaki isteklerim:

RTX3000 serisinden herhangi biri.
1TB alan.
16 GB RAM.
AMD Radeon 7 veya Intel i7.

Araştırmalarım sonucu ise oyun yapımında ekran kartı hafızasının 4 olmamasının, 8 veya en kötü ihtimalle 6 olmasının gerektiğini öğrendim. 8 GB olanlar 70-80k idi ve bunlara param asla yetmez. Bende bütün ihtiyaçlarımı karşılayan ve 6 GB ekran kartı hafızası olan 30k ya PC buldum.

İlk sorum: VRAM ekran kartı hafızası demek mi? (bilmiyorum ben öyle anladım)

İkinci soru:
https://www.hepsiburada.com/hp-vict...r-bilgisayar-54s73ea-pm-HBC00003I8MVS#reviews bu bilgisayarı seçtim iş görür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, ekran kartının belleği. Bütçe yetiyorsa buna bak

Ne bileyim 4060 falan ya çok cazip geldi 30k ya

75W olması bana büyük bir problem çıkarır mı? Şarjda oynamam sorun olur mu?

Şarjda oynaman sorun olmaz zaten tam performans almak için şarjda oynayacaksın fakat almak mantıklı değil.

Bi arkadaşım https://www.hepsiburada.com/gigabyt...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.17.4 bundan al sonra SSD ve 1 tane Ram al dedi ne diyosunuz buna
Laptoplar dan fazla anlamayanlari kandirmak için bir tuzak denebilir. Kisi gidiyor laptopa bakiyor rtx 40 serisi yazisini görüyor. Diyor a cok iyi. Fiyatta güzel diyor. Aliyor. Wattina bakmiyor. Obur ozelliklerine bakmiyor. Sonra eve gelince niye ekran kartindan kötü performans aliyorum diyor.
Ben de az kala ayni tuzaga düşüyordum. Ege hanedar kardesimiz sag olsun, bizi bilgilendirilmişti.
4050 koymuslardı ama 45 watt tı.
Bu video ya bak, anlarsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptoplar dan fazla anlamayanlari kandirmak için bir tuzak denebilir. Kisi gidiyor laptopa bakiyor rtx 40 serisi yazisini görüyor. Diyor a cok iyi. Fiyatta güzel diyor. Aliyor. Wattina bakmiyor. Obur ozelliklerine bakmiyor. Sonra eve gelince niye ekran kartindan kötü performans aliyorum diyor.
Ben de az kala ayni tuzaga düşüyordum. Ege hanedar kardesimiz sag olsun, bizi bilgilendirilmişti.
4050 koymuslardı ama 45 watt tı.
Bu video ya bak, anlarsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şimdi anladım reis sağol yani ben gidip 75W 4060 alsam 90W rtx3060 dan aşırı bir farkı olmiyacak çünkü kart tümkapasitesini kullanamayacak.

Agalar dediklerinizden sonra bunu buldum bu ilk attığımla tıpatıp aynı ama bu 140W https://www.hepsiburada.com/dell-ga...9J?magaza=Teknorya&url_src=and-product-detail

Son düzenleme:
Şimdi anladım reis sağol yani ben gidip 75W 4060 alsam 90W rtx3060 dan aşırı bir farkı olmiyacak çünkü kart tümkapasitesini kullanamayacak.
Yani Youtube taki FPS testlerine bakarak farki ögrenmek daha mantikli.

Geri
Yukarı