R7 5800H RTX 3060 sistem kilitleniyor

emekteryen

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bu sorun ile bir süredir karşılaşıyorum. İlk başlarda neredeyse hiç yapmadığı için pek umurumda da olmamıştı. Şimdilerde ise sürekli ekranım ve aynı zamanda sistemim kilitleniyor. PC ise çalışmaya devam ediyor. Herhangi bir çökme raporu veya mavi ekran vermiyor. Konuyla alakalı bir video ekliyorum. Ayrıca Windows olay görüntüleyicisinde sorun saatinde aldığım son hata bu. Sonrasında ise sistem kilitli bir biçimde çalışmaya devam etmiş. Bahsetmek istediğim durum Video'da anlaşılıyor.

1634191739022.png

Ayrıca kilitlenme öncesinde bir kere de çökmüş. Onun nedeni ise sanırım şu ekran görüntüsündeki aygıt:

1634191972978.png

Sorunum ile alakalı video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemim:
  • R7 5800H işlemci.
  • RTX 3060 100 Watt laptop ekran kartı.
  • 16 GB RAM.
  • 512+1 TB SSD.
  • HP Omen laptop.
Sisteme dün akşam saat 10 gibi format atmıştım.
Mavi ekran hatası verdi. Hata amdppm.sys kaynaklı ve MEMORY_MANAGEMENT olarak gözüktüğü için cihazın orijinal RAM'lerini geri taktım. Şimdi tekrar test ediyorum. Eğer sorun çıkmazsa yeni aldığım RAM'leri servise vermem gerekecek gibi.
Ekleme: RAM'lerimi 3200 MHz'lik orijinal olanlar ile değiştirdim. Bilgisayarımı öğlen saat 12.00'dan beridir herhangi bir çökme olmadan kullanıyorum. Yeni almış olduğum 2666 MHz RAM'lerin iadesini başlattım. RAM'ler sorunluymuş

Son düzenleme:

Geri
Yukarı