R7 5800X 3070 Ti sistemde Minecraft 30 FPS'e düşüyor

AhmetBerkayy

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Laptop bilgisayarımda PES 2013, Roblox, Minecraft 1.8 gibi oyunlar oynuyorum mesela Roblox'ta sevdiğim bir oyuna girdim 45-50 saniye boyunca oyun 20 FPS sonra ortalama 20-30 saniye boyunda 60 FPS oluyor sonra bir daha 20 FPS'e düşüyor.
Yani bir kasıyor bir düzeliyor eskiden böyle bir sorun olmazdı sistemden kaynaklı değildir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

TDP değeri anında düşerse böyle olur. TDP işlemcini aldığı güçdür. Yani TDP değeri anında düşerse böyle durumlar yaşanabilir özellikle laptoplarda. Şarjda oynamayı dene şarjda oluyor ise garantisi varsa yollamanı öneririm.​

TDP değeri anında düşerse böyle olur. TDP işlemcini aldığı güçdür. yani TDP değeri anında düşerse böyle durumlar yaşanabilir özellikle laptoplarda. şarjda oynamayı dene şarjda oluyor ise garantisi varsa yollamanı öneririm.​

Hocam laptop 2013 yapım eski yani garanti yok bir de laptopun bataryası yok sarjdan çıkınca kapanıyor hep şarjda kullanyorum.

Hocam laptop 2013 yapım eski yani garanti yok bir de laptopun bataryası yok sarjdan çıkınca kapanıyor hep şarjda kullanyorum.

O zaman Bu konu üzerinde tamirciye gidebilirsin ama düzgün bir tamirciye git yoksa bozabilir tamamen. Ya da yazılımsal olarak olabilir ama sanmıyorum.

O zaman bu konu üzerinde tamirciye gidebilirsin ama düzgün bir tamirciye git yoksa bozabilir tamamen. Ya da yazılımsal olarak olabilir ama sanmıyorum.

Hocam az önce robloxdaydım performance statslara bakarken bir şey fark ettim oyun kasmaya başladığı zaman GPU ve CPU yükseliyor.

Geri
Yukarı