R7 5800X için ASUS TUF B550-PLUS yeterli mi?

AtacanPamuk

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar ASUS TUF Gaming B550-PLUS Wi-Fi anakart alacağım ama Ryzen 5800X işlemci kullanmayı planlıyorum. Ancak anakart yeterli olmaz gibi şeyler okudum sağda solda. Anakarta çok da fazla bütce ayırmak da istemiyorum. Siz ne düşünüyosunuz. Bu arada overclock gibi de heveslerim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar ASUS TUF Gaming B550-PLUS Wi-Fi anakart alacağım ama Ryzen 5800X işlemci kullanmayı planlıyorum. Ancak anakart yeterli olmaz gibi şeyler okudum sağda solda. Anakarta çok da fazla bütce ayırmak da istemiyorum. Siz ne düşünüyosunuz. Bu arada overclock gibi de heveslerim yok.

Fazlasıyla yeterli olur ancak o fiyata başka anakartlar var.

Bu anakart biraz daha mantıkı bir tercih olur, soruya gelecek olursak yeterlidir.
Evet haklısınız daha ekonomik kartlar var fakat klavyem usb li değil direk bluetooth lu olduğu için anakartta bu özellik olmasını istiyorum bir ileride tasarım işlerim için sistemime bir quadro kart dahil etmek gibi bir planım var o nedenle 2 pci express port bakıyorum. Fakat eğer başka anakart önerileriniz olursa değerlendirmek isterim tabiki.
İkisi içinde bütçen nedir?
Bütçede çeşitli esnemeler yapmam mümkün fakat zaten her şey çok pahalı anakarta da 1500 - 1600 den fazla harcamak istemiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı