R7 5800X işlemci sıcaklığı 92 derece oluyor

slmbenejder

Centipat
Merhaba arkadaşlar CPU-Z'den test yaptım ve işlemcim 92 dereceye kadar çıktı. TDP değeride 117 Watt'a kadar çıktı. Benim işlemcim 105 Watt'a kadar çekmiyor mu normalde? BIOS'ta vt teknolojisini açmıştım ondan olabilir mi?

Pompa fanı %100 mü? Bir de soğutucunuz bi' tık kötü ama bu sıcaklıklar yine de fazla gibi.
Hocam biostan dediğim gibi vt teknolojisini açmıştım. Orada galiba açtığım için sınırlamayıda kaldırdı. Ondan fazla güç çekiyor olabilir mi?
Pompa fanı %100 mü? Bir de soğutucunuz bi' tık kötü ama bu sıcaklıklar yine de fazla gibi.
Pompa fanının değerini nereden görebilirim?

Hocam bende yakında bu işlemciden almayı düşünüyorumda, ekstra bir OC denemeden stok haliyle kullanacağım. Soğutma olarak minimum nasıl bir şey kullanmam lazım? Hali hazırda 3 fanlı, 6 ısı borulu Snowman kule tipi soğutucum var. https://www.hepsiburada.com/snowman...PvJ0_fOLn4uP2tvvVcKNSCe7yiA3y4SMaAj0VEALw_wcB
Bu yeterli olur mu şimdilik yoksa, stok 5600x fanlarından vs mi alsam geçici olarak? Ya aslında bu modeli alacağım ileride de şimdilik masraf çok olduğu için biraz ötelemem gerekiyor. Arctic Liquid Freezer II - 280 Intel / AMD Uyumlu, 280mm Radyatörlü, 2x14cm P14 Fanlı, Sıvı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00066A) - İşlemci Soğutucu - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik Bilemedim valla, ısınma sorunu olur mu Snowman ile...

Yeni konular

Geri
Yukarı