Çözüldü R7 5800X sistem mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Ascension

Decapat
Daha fazla  
RAM
G.SKILL Trident Z Neo 4x8 32 GB CL16 3600 MHz
SSD veya HDD modeli
XPG Spec S40 512 GB - Seagate 3.5" 2 TB Barracuda
Ekran kartı
Sapphire Nitro+ RX 6700 XT
Anakart
X570 MSI MAG Tomahawk WIFI
İşlemci
Ryzen 7 5800X
Merhabalar, MemTest yaptım hiçbir sorun yok. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

minidump

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata sebebi NTFS.sys. Yani NTFS dosya sistem kontrol dosyası çökmüş. Disk arızası demektir.
HD Tune Pro ile "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yapın. Ama tüm disklere istiyorum.

Ve ağ sürücülerinizi güncelleyin.

Anakartı yazmışsınız ama yine de teyit için soracağım. Sormamın nedeni yanlış mı doğru mu diye dosyaları incelediğimi netleştirmek.
MAG X570 TOMAHAWK WIFI mı kullanıyorsunuz?

Hata sebebi NTFS.sys. Yani NTFS dosya sistem kontrol dosyası çökmüş. Disk arızası demektir.
HD Tune Pro ile "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yapın. Ama tüm disklere istiyorum.

Anakartı yazmışsınız ama yine de teyit için soracağım. Sormamın nedeni yanlış mı doğru mu diye dosyaları incelediğimi netleştirmek.
Evet eksik yazmışım MAG X570. Dediklerini eksiksiz yapıp paylacağım hemen.

HDD birisi anca bitti diğerine geçtim şimdi. O da temiz çıkacağı için diğer testi bitenleri atmak istedim. Ağ sürücülerim güncel aygıt yöneticisinden tek tek kontrol ettim windows update dahil.
Diğer HDD de bitti sonunda.
@KojiroHyuga04
Tekrar sistem boştayken mavi ekran yedim. Yeni dump burada.
@tristessehivernale

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-12-30 at 22.55.40.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-30 at 22.55.40.jpeg
    93,9 KB · Görüntüleme: 23
  • WhatsApp Image 2021-12-30 at 21.00.05.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-30 at 21.00.05.jpeg
    93,3 KB · Görüntüleme: 33
  • 1640900460240.png
    1640900460240.png
    33,7 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Son düzenleme:
Yine mavi ekran alırsan tekrar minidump paylaşıp bildirirsin öyleyse.
İlgin alakan için çok teşekkür ederim. Tekrardan sorun yaşarsam dönüş yapıcam.
Yine mavi ekran alırsan tekrar minidump paylaşıp bildirirsin öyleyse.
24 saatin ardından tek bir mavi ekran bile yemedim. Sorun çözüldü olarak konuyu kapatıyorum. Aksi bir durum yaşanırsa mavi ekran tekrar yersem konuyu hortlatırım. @tristessehivernale Nokta atışı yapmak bu olsa gerek. Değerli vaktiğini ayırdığın için tekrardan çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı