R7 5800X sistem siyah ekranda kalıyor

Lenkin

Hectopat
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo 970
Ekran kartı
2070 Super Gaming Trio X
Anakart
B550-A pro
İşlemci
Ryzen 7 5800x
Merhaba arkadaşlar, bugün daha önce yine buraya sorup aldığım anakart geldi ancak soğutucum Intel olduğu için yeni sıvı soğutma ve kasa aldım kendime. Şimdi sorunum başlıkta yazdığı gibi siyah ekran hatası. Kasayı sıfırdan topladım işlemci ve anakartı yerleştirdim kasanın Power tuşuna bastım ve monitörlerimde bir parıltı bile oluşmadı açıkçası. Kanımca B550-A Pro anakart ile Ryzen 7 5800X tam olarak çalışmadı yani anakartın BIOS'u güncel gelmedi doğal olarak o yüzden de vermedi görüntüyü ama sizin de fikrinizi almak istedim. Yarın bir arkadaşın bilgisayarına yükleyip flash BIOS deneyeceğim.

Anakart kutusunun üzerinde 5000 Ready yazıyor mu? Yazıyorsa sorun ondan kaynaklı olmayabilir. Bunun dışında BIOS Flashback'i kendin de yapabilirsin, arkadaşına götürmene gerek yok. O özellik zaten eski nesil bir işlemci takma zorunluluğu olmaması için var bir nevi.

BIOS güncellediniz mi? Cevabı kendiniz vermişsiniz. Artı olarak RAM'ları döküp takın bozuk veya tam oturmamış olabilir.

Anakart kutusunun üzerinde 5000 Ready yazıyor mu? Yazıyorsa sorun ondan kaynaklı olmayabilir. Bunun dışında BIOS Flashback'i kendin de yapabilirsin, arkadaşına götürmene gerek yok. O özellik zaten eski nesil bir işlemci takma zorunluluğu olmaması için var bir nevi.

Elimde başka PC yok USB'ye BIOS Update'ini atmak için mecbur gidip indirmeyi yapmam gerekiyor
BIOS güncellediniz mi? Cevabı kendiniz vermişsiniz. Artı olarak RAM'ları döküp takın bozuk veya tam oturmamış olabilir.
Bios update yapmadım daha ama rami şimdi deneyeceğim tekrar

Yeni konular

Geri
Yukarı