R7 5800X vs R7 5700X

SefaK.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, mevcut sistemim şu şekilde;
  • R5 5600 işlemci.
  • 32 GB 3200MHz RAM.
  • 12 GB 3060 Super ekran kartı.
Sistemde hem oyun hem de video edit işleri yapıyorum ancak Premiere Pro kullanırken çok fazla takılma yaşıyorum, bundan dolayı işlemcimi yükseltmek istiyorum. Premiere Pro orijinal, Tercih etmek istediğim işlemciler ise şu şekilde;
  • R7 5800X
  • R7 5700X

Bu ikisi arasında kararsız kaldım, yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, mevcut sistemim şu şekilde;
  • R5 5600 işlemci.
  • 32 GB 3200MHz RAM.
  • 12 GB 3060 Super ekran kartı.
Sistemde hem oyun hem de video edit işleri yapıyorum ancak Premiere Pro kullanırken çok fazla takılma yaşıyorum, bundan dolayı işlemcimi yükseltmek istiyorum. Premiere Pro orijinal, Tercih etmek istediğim işlemciler ise şu şekilde;
  • R7 5800X
  • R7 5700X

Bu ikisi arasında kararsız kaldım, yardımlarınızı bekliyorum.
DDR5 sistem gecme sansiniz varsa cok iyi olur bence. 7500f ikisinden de iyi.

Hocam birkac benhcmark baktım. Oyunlar icin bilemem ama uygulamalar icin oldukca benzer iki islemci de. Bence 5700X almak en mantıklısı.

Peki herhangi birini bile tercih etsem işlem yaparken bir rahatlama sağlar mı? R5 5600'e oranla?

Aralarında çok fark yok ve R7 5700X daha çok F/P.

İkisinin TDP değerleri arasında da fark var, 5800X için ekstra bir de soğutucu almam gerekecek sanırım.

İkisinin TDP değerleri arasında da fark var, 5800X için ekstra bir de soğutucu almam gerekecek sanırım.

Gerekmez aslında. Ben olsam ikisini de almazdım Ryzen 5 5600 gayet yeterli aralarında uçuk bir fark yok.

Hayır var. Bence 5700x almak mantıklı. 5800x sacma olur ama.
nerede var Allah aşkına. 5-10 fps fark var en fazla.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı