R7 5800x3D 4080 sisteme PSU önerisi

jesteriy

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Merhaba, kendime bir bilgisayar topluyorum özellikleri şu şekilde olacaktır;
Anakart: ASUS B550-F
İşlemci: Ryzen 7 5800x3D.
Ekran kartı: RTX 4080.
RAM: CL18, 3600 MHz 16x2 RGB RAM.
Depolama: Samsung 990 Pro 1TB, 240 GB SSD.
Soğutma: Sıvı soğutma ( markası henüz belli değil )
Bu özelliklerde bir bilgisayar için PSU arıyorum önerebileceğiniz modüler, F/P ürün var mıdır? Veya bu sistem için gereken güç ne kadardır?

850W Gold sertifikalı bir PSU işini rahatlıkla görür. Benim sana önerim 4080 alma, en geç 1 ay sonra 4080 Super kartlar duyurulucak, 4080 1200 dolardan 1000 dolara düşmesine rağmen %10 civarı bir performans artışı olacak. Alıcağın PSU ATX 3.0 uyumlu olsun bir de PSU'dan 3 tane GPU güç kablosu çıktığından emin ol. bu listede A ya da B tier olan ATX 3.0 destekli bir PSU almanı öneririm. PSU Tier List rev. 17.0g - Cultists Network

1 ay bekleyebilirim öneriniz için teşekkür ederim. Bu sistem için 4K monitör öneriniz var mıdır 27 inç kavisli.

4K monitör alacaksan 27 yerine 32 inç kavisli bakabilirsin, 27 inç de kavis o kadar işlevli olmuyor, 4K monitörler hakkında pek bir bilgim yok ancak 2K yüksek Hertz monitör arıyorsan https://www.akakce.com/monitor/en-u...-qhd-pivot-ips-oyuncu-u-fiyati,315470941.html bu model güzel gözüküyor. 4K monitör almakta kararlıysan fiyatı yüksek olsa da 144Hz bir monitör almanı öneririm.

Son olarak ATX 3.0 olmasa ne gibi bir durum olur yani olsa ne olur olmasa ne olur?
Daha güvenli, daha performanslı ve daha verimli olmasını sağlıyor PSU'nun.

Konu ikiye bölünmüş sanırım, biraz kafalar karıştı ben öbür konuya yazdığımı kopyala yapıştır yapıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Technopat kanalında anlatılımış zaten ama özet geçeyim, yeni üst düzey NVIDIA ekran kartlarında eski PCI-e kablo yerine 12VHPWR standartını kullanan bir güç portu kullanılıyor. Dönüştürücü ile 3 tane PCI-e girişini bu porta dönüştürmek mümkün ancak her PSU da 3 tane kablo dahil olmuyor ve bazı dönüştürücülerin ekran kartı girişini yaktığı görüldü. En temizi dahili olarak yeni güç portunu destekleyen bir güç kaynağı almak.

Geri
Yukarı