R7 5800x3D GTX 1660 Super sistem için PSU önerisi

archdukeN

Hectopat
Merhaba, şu anda kullandığım sistemi 2. el dandik sayılabilecek bir PSU ile çalıştırıyorum. Sistemi alalı 3-4 sene oldu ve işlemciye upgrade yapacağım. Hazır yapmışken PSU'yu da değiştirmek istedim. Bu konuda pek bir bilgim olmadığı için sizden bu konuda destek istiyorum arkadaşlar.

Alacağım PSU'yu 750 watt, 80+ Gold sertifikalı düşünüyorum. Önümüzdeki yaz ekran kartını da iyileştirmeyi planlıyorum. 750 watt yetmez derseniz 850 de alabilirim. Bütçem 5-6 bin TL arası. Zorlarsam 8'e kadar çıkarım.

PC bileşenleri;
Ekran kartı: 1660 Super OC 6 GB.
İşlemci: Ryzen 7 5800x3D (Yeni aldım daha takmadım.)
Anakart: Gigabyte X570 ud.
Kullandığım kasanın boyutları;

Boyut452 x 200 x 495 mm
Kasa YapısıMidi Tower

Diğer bileşenleri şu anlık hatırlamıyorum ancak PSU için ekran kartı ve işlemciyi bilmenin yeterli olacağını düşündüm.

Ayrıca bilgisi olanlar için şu konuda da yardım almak istiyorum; bende işlemci soğutucusu olarak Arctic e-Sports Duo 34 model kule tipi soğutucu bulunuyor. Yeni işlemcim için yeterli midir yoksa sıvı soğutucu almam gerekir mi?

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Herkese iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şu anda kullandığım sistemi 2. el dandik sayılabilecek bir PSU ile çalıştırıyorum. Sistemi alalı 3-4 sene oldu ve işlemciye upgrade yapacağım. Hazır yapmışken PSU'yu da değiştirmek istedim. Bu konuda pek bir bilgim olmadığı için sizden bu konuda destek istiyorum arkadaşlar.

Alacağım PSU'yu 750 watt, 80+ Gold sertifikalı düşünüyorum. Önümüzdeki yaz ekran kartını da iyileştirmeyi planlıyorum. 750 watt yetmez derseniz 850 de alabilirim. Bütçem 5-6 bin TL arası. Zorlarsam 8'e kadar çıkarım.

PC bileşenleri;
Ekran kartı: 1660 Super OC 6 GB.
İşlemci: Ryzen 7 5800x3D (Yeni aldım daha takmadım.)
Anakart: Gigabyte X570 ud.
Kullandığım kasanın boyutları;

Boyut452 x 200 x 495 mm
Kasa YapısıMidi Tower

Diğer bileşenleri şu anlık hatırlamıyorum ancak PSU için ekran kartı ve işlemciyi bilmenin yeterli olacağını düşündüm.

Ayrıca bilgisi olanlar için şu konuda da yardım almak istiyorum; bende işlemci soğutucusu olarak Arctic e-Sports Duo 34 model kule tipi soğutucu bulunuyor. Yeni işlemcim için yeterli midir yoksa sıvı soğutucu almam gerekir mi?

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Herkese iyi sosyaller.

5000-6000 TL civarında harcama yapmanıza gerek yok. O fiyatta 1000W modeller var çünkü ve gereksiz.

3000-4000 TL aralığındaki modeller sizin için uygun. Seçeneklerinizi ve senaryoları sıralayayım:

Ya şu, kaliteli bir ürün fiyatına göre.

Veya bu. Bu daha da kaliteli, güncel kartlar için 12VHPWR çıkışı da var.

Yeni konular

Geri
Yukarı