R7 5800X3D i7 12700K'ya göre ne kadar uzun vadeli bir kullanım sunuyor?

manqueller

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selam,

Biliyorsunuz ki dünyanın en hızlı oyun işlemcisi olarak tanıtılan 5800x3D, ufak bir modifikasyonla DDR4 mecrasının en etkili işlemcisi oldu. AMD bu sefer ezberi bozdu çok net ama sorum şu ki eskiden aldığımız i7 6700K'lar ufak bir OC ile bu zamana kadar gelebilirken, 5800x3D için aynı şeyleri söyleyebilecek miyiz? Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Am5 soket PCI5.0 ve DDR5 de hesaba katın 5 yılgötürsünsizi yeni teknoloji çıkınca ne yapacaksınız.
Onları hesaba katmadan konuşmak gerekirse, şimdi aldığım ryzen 7 5800x3d, beni intel işlemciler gibi uzun vaadede idare edebilecek mi sadece bunu merak ediyorum.

5800X3D overclock'a kapalı bir işlemci. Sadece BCLK ile oynayabiliyorsun. Zaten genel olarak Ryzen 5xxx serisinde ALL-Core OC yapmak dünyanın en saçma şeyi. O yüzden 5800X3D'nin performansı şuan neyse hep öyle kalacak.

Ama 3D-Vcache sayesinde geleceğini çok parlak olarak görüyorum.

5800X3D overclock'a kapalı bir işlemci. Sadece BCLK ile oynayabiliyorsun. Zaten genel olarak Ryzen 5xxx serisinde ALL-Core OC yapmak dünyanın en saçma şeyi. O yüzden 5800X3D'nin performansı şuan neyse hep öyle kalacak.

Ama 3D-Vcache sayesinde geleceğini çok parlak olarak görüyorum.
Peki bu ikili arasında hangi işlemciyi almak mantıklı olurdu ilerisi için ve neden?

Geri
Yukarı