R7 5800x3D işlemci B450M S2H ile kullanılabilir mi?

Bir sorun yasamazsiniz ama paraniza yazik olur. Cunku 5600 + 6700 XT ikilisi ile 5800x3D + 2060 ikilisinden cok daha yuksek FPS alirsin.

Yani zaten çok oynadığım oyun yok Valorant Fortnite ve CS oynuyorum öyle exclusive oyun oynama derdine girmiyorum.

Bir sorun yasamazsiniz ama paraniza yazik olur. Cunku 5600 + 6700 XT ikilisi ile 5800X3D + 2060 ikilisinden cok daha yuksek FPS alirsin.
yani baktığım testlerde çoğu oyunda 300+ alıyor ve drop sorunu da olmuyor

Sen bilirsin. Sadece sordugun soruyu cevaplayacak olursak, kullanim sekline gore B450M S2H + 5800x3D sorun yasatmaz.

İçime sinmedi ben anakart bakmaya gidiyorum bu ikiliyi kullanacağım ekran kartı ve işlemci olarak ama anakartı yükseleteceğim rahat çalışsın sistem.

Oyunlar, render kadar islemciyi yogun kullanmazlar, bu sebeple daha az guc tuketirler, bu da VRM'lerin daha az guc uretmesini, bu da daha az isi sonucunu dogurur.

Yasadigin sorunun anakartin VRM sicakligiyla alakasi yok, sorunu farkli yerde aramalisin. 2700X cunku B450M S2H'yi o kadar sicak calistiracak bir islemci degil.

Arkadasimin B450M S2H'inda 5600X'ine overclock yapiyorduk ve 150W stres testinde bile anakart 86 dereceydi. Oyunda ise 65-80W civarinda calisiyordu. 5800X3D oyunda 100W bile gormuyor zaten.

Oyunlar, render kadar islemciyi yogun kullanmazlar, bu sebeple daha az guc tuketirler, bu da VRM'lerin daha az guc uretmesini, bu da daha az isi sonucunu dogurur.

Yasadigin sorunun anakartin VRM sicakligiyla alakasi yok, sorunu farkli yerde aramalisin. 2700X cunku B450M S2H'yi o kadar sicak calistiracak bir islemci degil.

Arkadasimin B450M S2H'inda 5600X'ine overclock yapiyorduk ve 150W stres testinde bile anakart 86 dereceydi. Oyunda ise 65-80W civarinda calisiyordu. 5800X3D oyunda 100W bile gormuyor zaten.
Ben 120w görüyorum.

Fps sınırı yokken.

MSI B450-A Pro ile 5800x3D kullanıyorum. Ekran kartım RTX 3070. Oyunlar için konuşuyorum R5 3600'den bu işlemciye geçtim. Sadece oyun oynuyorum onu belirteyim render vs. gibi işlemler yapmadığım için o durumda ne olur bilemem. Yükseltmeden sonra oynadığım oyunlarda 2 katı kadar FPS artışı yaşadım. Anakart sıcaklıkları HWMonitor üzerinden kontrol ettiğim kadarıyla (system, PCH ve MOS sıcaklıkları) 40-45 derece arasında. O işlemciye stok soğutucu yetmez. Arctic Freezer 34 eSports Duo soğutucum var. MSI anakartlarda olan kombostrike ayarı ile oyunlarda 70 derece civarına düşürdüm sıcaklığı. Anladığım kadarıyla bu ayar işlemcinin güç tüketimini azaltıyor. O ayarı açmadan önce 80 dereceyi çok rahat geçiyordu.

Yasadigin sorunun anakartin VRM sicakligiyla alakasi yok, sorunu farkli yerde aramalisin. 2700X cunku B450M S2H'yi o kadar sıcak calistiracak bir islemci degil.

Arkadasimin B450M S2H'inda 5600X'ine overclock yapiyorduk ve 150W stres testinde bile anakart 86 dereceydi. Oyunda ise 65-80W civarinda calisiyordu. 5800x3D oyunda 100W bile gormuyor zaten.

Yok cidden yardımlarınız için teşekkür ederim işlemci olarakdan anakart olarakdan da teşekkür ederim ama anakartı değiştirmeye karar verdim bilgisayarı daha rahat çalıştırmak istiyorum çünkü.

Ben 120W görüyorum.

FPS sınırı yokken.
Oyuna gore degisiyor.

1-2 oyun haricinde 100W altinda hep.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yok cidden yardımlarınız için teşekkür ederim işlemci olaraktan anakart olaraktan da teşekkür ederim ama anakartı değiştirmeye karar verdim bilgisayarı daha rahat çalıştırmak istiyorum çünkü.
Siz bilirsiniz hatalisiniz diyemem kaliteli anakart kullanmak daha iyi bir tercihtir.

Geri
Yukarı