R7 5800x3D işlemci için termal macun tavsiyesi

emin.0016

Hectopat
Daha fazla  
Arctic Liquid Freezer 360mm sıvı soğutma kullanmaktayım. Fırın gibi yanan bir işlemci olduğu için fiyatının en kaliteli termal macununu istiyorum. En fazla 250 300 TL bütçem var ama o kadar olmak zorunda değil. Daha ucuz ve daha iyisi varsa o da olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arctic Liquid Freezer 360mm sıvı soğutma kullanmaktayım. Fırın gibi yanan bir işlemci olduğu için fiyatının en kaliteli termal macununu istiyorum. En fazla 250 300 TL bütçem var ama o kadar olmak zorunda değil. Daha ucuz ve daha iyisi varsa o da olur.

TR de bulabileceğin ve alabileceğin en iyisi Thermal Grizzly Kryonaut, onlarca karşılaştırma videosu mevcut başka bir ürüne gerek yok. Eğer ben taşırmam anakarta asla değdirmem profesyonel yaparım diyorsan da aynı markanın sıvı metal macununu alabilirsin. 5800x3D eski işlemcimdi, şimdi de 7900x3D kullanıyorum. İkisinde de bu macundan şaşmadım şaşmam da.

1690559318125.png

Bu ürünü alabilirsin.

Eki Görüntüle 1880237

Bu ürünü alabilirsin.
En iyi termal macun bu.

Hydronaut veya kyronaut alabilirsiniz, kyronaut daha iyidir genelde 2-3 derece daha soğuk çalışır. Hydronaut da F/P olarak gayet iyi.

Kyronaut
Hydronaut

MX6 mı diğerleri mi daha iyi diğerlerini ilk defa duyuyorum ?

Termal Macun'da iletkenlik önemli.

Ben sana kendi aldığım ürünü yolladım.

20 w/m-k ısı iletkenliği mevcut.

Diğer arkadaşlar hydronaut veya kyronaut önermişler onların iletkenliği 12W / M-K

Arctic ise 7.5w/m-k.

Attığım ürün pullsar markasının o yüzden doğru ısı iletkenlik sağlıyor.
Ben bunu tercih ediyorum.
Thermal grizzy'den daha iyi olduğu ve daha iyi performans gösterdiği için.

Gerisi sana kalmış.

MX6'dan her şekilde memnunum. Dayanıklılığı da MX4'e göre arttırıldı. Buna ek olarak iletkenliği de doğru uygulandığında gayet yeterli. En ağır oyunlarda dahi +200 core boost verilmiş 5.5 GHz'de çalışan 7600x gibi ısınan bir işlemci bile 55-60 derecelerde geziyor. Bunlar çok iyi değerler. Forumdaki arkadaşlardan şaşırıp soğutucu ve macunu soran olmuştu bana. Pullsar konusunda bilgim yok arkadaş memnunmuş. İçinize hangisi siniyorsa onu alın. Arctic MX7 çıkartsın yine Arctic'ten devam ederim ben. Hem soğutucu hem macun konusunda iyiler.

MX6'dan her şekilde memnunum. Dayanıklılığı da MX4'e göre arttırıldı. Buna ek olarak iletkenliği de doğru uygulandığında gayet yeterli. En ağır oyunlarda dahi +200 Core Boost verilmiş 5.5 GHz'de çalışan 7600X gibi ısınan bir işlemci bile 55-60 derecelerde geziyor. Bunlar çok iyi değerler. Forumdaki arkadaşlardan şaşırıp soğutucu ve macunu soran olmuştu bana. Pullsar konusunda bilgim yok arkadaş memnunmuş. İçinize hangisi siniyorsa onu alın. Arctic MX7 çıkartsın yine Arctic'ten devam ederim ben. Hem soğutucu hem macun konusunda iyiler.

Ben Arctic sıvı soğutması kullanıyorum ve MX serisinden başka termal macun çok görmedim duymadım fakat MX6'dan kat kat daha iyi olduğunu söylüyorlar o yüzden kafam karışıyor.

Ben Arctic sıvı soğutması kullanıyorum ve MX serisinden başka termal macun çok görmedim duymadım fakat MX6'dan kat kat daha iyi olduğunu söylüyorlar o yüzden kafam karışıyor.
Kağıt üzerindeki değerlere ben çok önem veremiyorum açıkçası bu iletkenlik vs. vs. Tabii esas önemli olan bu, bunu da biliyorum. Ben gerçek hayat testlerine önem veriyorum. He bir de şöyle bir durum var 7600x işlemcim de aşırı ısınan bir işlemci ve PBO limit koymadım aksine +200 verdim ona rağmen rdr2 veya AAA oyunlarda 47-60 derece arasında Arctic 240 mm olmasına rağmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı