R7 5800x3D - RTX 2060 sistemde Minecraft oynarken FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 11

yrgnoyn

Decapat
Daha fazla  
Modlu Minecraft oynarken 300 400 arası FPS alıyorum fakat 5 10 dakika sonra bir anda kasmaya başlıyor gittikçe de artıyor bu kasmalar FPS 5 10 arası gezmeye başlıyor. Sizce bunun sebebi nedir? Oyunu kapatıp tekrardan açtığımda yüksek FPS ile devam edebiliyorum FPS Reducer indirdim fakat o da zaten yüksek olan FPS'i daha çok yükseltti drop yediğim zamanlara etkisi olmadı. RTX 2060 ve 5800x3D var bilgisayarımda. Kullanımları da yüzde 30 40 arasında gidip geliyor

Hocam fazla ısınmadan kaynaklanıyordur, V-Sync açarsanız ya da maksimum yenileme oranını ekranınız ile aynı yaparsanız ısınma sorunu azalacaktır. Ayrıca laptopu bir üçgen gibi yükseltmeyi deneyin, fanların altı boşta kalsın böylece olabildiğince fazla hava alsın.
Edit: Hata

Hocam fazla ısınmadan kaynaklanıyordur, V-Sync açarsanız ya da maksimum yenileme oranını ekranınız ile aynı yaparsanız ısınma sorunu azalacaktır. Ayrıca laptopu bir üçgen gibi yükseltmeyi deneyin, fanların altı boşta kalsın böylece olabildiğince fazla hava alsın.
Adam 5800x3d diyor, ne laptopu?

Çözümü buldum arkadaşlar sıcaklık değerleri normaldi, sorun Minecraft'ın alabileceği RAM'i kısıtlamasıymış. 2 GB ile kısıtlıyormuş yüksek ihtimal modlar da gelince o yüzden kasma yapıyordu 2'yi 4'e çektim şu an akıcı şekilde oynuyorum.

Mod sayısı 100'den fazla ise 10GB veriyorum RAM'i. 4 GB yetersiz kalabilir.

Geri
Yukarı