R7 5800x3D RTX 4070 Super darboğaz yapar mı?

Orhan Z

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,
Başlıkta belirttiğim gibi şu an Ryzen 7 5800x3D işlemci ve RTX 3060 12 GB kullanıyorum. Kullandığım monitör 2K ama ben oyunları 1080p açıyorum. Daha fazla FPS almak için ekran kartımı RTX 4070 Super ile değiştirmeyi düşünüyorum, 1080p'de darboğaz yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden hocam sıkıntı olmuyor sağlık derken göz sağlığı mı? Sistem mi? 😁
Çözünürlüğe bağlı olarak ekran boyutu da büyüyor, şahsen 27 inch üstü oyunlarda beni rahatsız eden detaylar oluyordu ve yorucu da oluyor. 24 inch gibi rahat bir gameplay sağlamıyor. Görüş alanın genişliyor kısaca.

RTX 4070 Super 2K için mükemmel bir kart. 1080p çözünürlükte kartın tam potansiyeline ulaşamayabilirsin. Ekran kartında %20 civarında kullanım düşüşü olur diye düşünüyorum.

Çözünürlüğe bağlı olarak ekran boyutu da büyüyor, şahsen 27 inch üstü oyunlarda beni rahatsız eden detaylar oluyordu ve yorucu da oluyor. 24 inch gibi rahat bir gameplay sağlamıyor. Görüş alanın genişliyor kısaca.
Benim monitör de 27” sıkıntı olmuyor hikaye oyunlarını 2K FPS oyunlarını 1080p de kullanıyorum.

RTX 4070 Super 2K için mükemmel bir kart. 1080p çözünürlükte kartın tam potansiyeline ulaşamayabilirsin. Ekran kartında %20 civarında kullanım düşüşü olur diye düşünüyorum.

Doğru ama ben FPS artışı istiyorum 🙂

Benim monitör de 27” sıkıntı olmuyor hikaye oyunlarını 2K FPS oyunlarını 1080p de kullanıyorum.

Doğru ama ben FPS artışı istiyorum 🙂
Bu biraz ne oynadığına da bağlı. Yani AAA oyunlarda 4080’le bile sorun yaşamayanlar var redditte.
Her türlü besler ama 5800x3D.

Geri
Yukarı