R7 5800x3D sistem toplama

Bütçe
28000
Okudum hocam hepsini ancak ben bilgisayar işinde kısa vadede çok para harcayıp uzun vade kullanmayı, uzun vadede 2 kez upgrade yapmaya tercih ediyorum. 5600 da iyi işlemci ama 3 sene sonra muhtemelen yetmemeye başlayacak. 5800x3D mesela rahat kafadan 10 sene değişme istemez o anlamda düşünüyordum
Konu sahibi bütçesini nasıl kullanmak istiyorsa kullansın ancak bence Intel ile devam etmesi daha iyi. İleride kasa ve işlemciyi satıp daha F/P bir kasa ve 13. nesil Intel işlemci alınabilir, yanına da sıvı soğutma ekler çok da güzel olur bence. Ama çok uzun bir süre değişmemeyi düşünüyorsa 7-8 yıl gibi, o zaman 5800x3D tercih edilebilir. Ancak LGA 1700 tarafında AM4 söket uyumlu işlemcilerden daha güçlü işlemciler olduğunu da unutmamak gerekiyor bence.

Konu sahibi bütçesini nasıl kullanmak istiyorsa kullansın ancak bence Intel ile devam etmesi daha iyi. İleride kasa ve işlemciyi satıp daha F/P bir kasa ve 13. nesil Intel işlemci alınabilir, yanına da sıvı soğutma ekler çok da güzel olur bence. Ama çok uzun bir süre değişmemeyi düşünüyorsa 7-8 yıl gibi, o zaman 5800x3D tercih edilebilir. Ancak LGA 1700 tarafında AM4 söket uyumlu işlemcilerden daha güçlü işlemciler olduğunu da unutmamak gerekiyor bence.
Sistemi bugün sipariş ettim. Yanına da güzel bir 2K monitör aldım. Dediğiniz gibi ilerliyen zamanlarda ilerideki nesl işlemci ile değiştirebilirim ama 2K da işlemci farkı pek öne çıkmaz gibi düşüniyorum o yüzden fazladan masraf yapamaya gerek duymadım şu anlık. Bir önceki sayfada tam olarak ne yazdığınızı anlamadım kasa ve ekran kartında uyuşmazlık mı var?

Bir önceki sayfada tam olarak ne yazdığınızı anlamadım kasa ve ekran kartında uyuşmazlık mı var?
Diğer konuda bir yanlış anlaşılma oldu sanırım, normalde GT301 kasa ve ASUS TUF RX 6800 uyumlu ancak konu sahibi takamadığını söyledi. Müşteri hizmetleriyle konuşup yarın yazacağını söyledi ancak hiçbir şey yazmadı, büyük ihtimalle halletmiştir sorununu.

Yeni konular

Geri
Yukarı