R7 5800x3D stres testinde 90 derece oluyor

Bu serilerde varmıs sadece o ozellik hocam b550için bahsedilmemiş

İşlemciye undervolt yapabilirsiniz. Sıcaklıkları 10 dereceye kadar düşürebilir ama oyun performansı az da olsa düşebilir ve Cinebench skorları da %5-%10 civarında düşüş yapabiliyor. Undervoltu ister BIOS'tan isterseniz de ThrottleStop gibi bir uygulamadan yapabilirsiniz. Termal macununuzu düzgün uyguladınız mı? @Exsa hocamın dediği gibi sıvı soğutucuyu düzgün taktığınızdan emin olun.

hocam arctic mx4 kullanıyordum kyronot siparişi verdim onuda deneyeceğim olmadı uv uygulayacagım sogutmayı sıfır aldım ama bana zayıf gibi geliyor 1300rpm fan kullanılmıs

Son düzenleme:
Bu serilerde varmıs sadece o ozellik hocam b550için bahsedilmemiş

hocam arctic mx4 kullanıyordum kyronot siparişi verdim onuda deneyeceğim olmadı uv uygulayacagım sogutmayı sıfır aldım ama bana zayıf gibi geliyor 1300rpm fan kullanılmıs
Hocam soğutmanız gayet güzel 360mm hatta o işlemci için sanki azcık fazla gibi. Bir şeyler yanlış bence soğutmanızda yoksa böyle değerlere ulaşmazsınız.

Hocam soğutmanız gayet güzel 360mm hatta o işlemci için sanki azcık fazla gibi. Bir şeyler yanlış bence soğutmanızda yoksa böyle değerlere ulaşmazsınız.
hocam ince olarak macunu uyguladım ıslemcıye temas eden bolum tam oturuyor iyice sıktım vidalarıda pump kablosu cpu pump fan kablolarıda cpu fan takılı ısı arttıkça devreye giriyor fanlar hızlanıyor bide cbp açık kapalı iken sorun olmuyor 4400mhz-4600mhz aralıgında çalısıyor 90ı gorunce 4300e sabitliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı