R7 5800x3D ve B450 Tomahawk Max uyumlu olur mu?

pro.fane

Hectopat
RAM
2*8 3000 MHz
İyi sosyaller, şu an Ryzen 5 3600X işlemci ve RTX 3070 kullanmaktayım ve işlemci yükseltme yapmak istiyorum. MSI B450 Tomahawk Max ile 5800 X3D işlemcisini kısa vadede (5-6 ay) kullanabilir miyim? Tam performans alabilir miyim? İmzamdaki güncel sistemim. Kasamda ısınma sorunu yok, hava akışı çok iyi.

İyi sosyaller, şu an Ryzen 5 3600X işlemci ve RTX 3070 kullanmaktayım ve işlemci yükseltme yapmak istiyorum. MSI B450 Tomahawk Max ile 5800 X3D işlemcisini kısa vadede (5-6 ay) kullanabilir miyim? Tam performans alabilir miyim? İmzamdaki güncel sistemim. Kasamda ısınma sorunu yok, hava akışı çok iyi.
AM 4 uyumlu kısa süreli ola bilir .

@BerkayZ87 R7 5800X ile kullanıyordu bir sorunu yoktu 3D modeli ile de olacağını sanmam.

Öncelikle içimi rahatlattığınız için teşekkür ederim. Eğer @xenom0rphe hocamın dediği gibi anakartım gerçekten iyi ise ve işlemci sorunsuz ve stabil şekilde çalışırsa tabii ki anakart almam ama genele baktığım zaman benim anakartım R7 5800x3D için düşük kalıyor. Genelde X570 kullanıyorlar Ryzen 7 5800x3D ile. Sonuç olarak bu işlemciyi alacağım ve ilerleyen günlerde sonucu göreceğiz. Aslında aklımda yaza kadar Tomahawk Max'ı kullanıp daha sonra güzel bir X570 ve 4000MHz RAM takviyesi vardı ama bakalım, kararı işlemci verecek.

Gerek yok, mevcut anakart ile kullan. Yalnız BIOS güncellemesi yapman gerekiyor, tak-çalıştır değil. Elinde eski bir Ryzen işlemci yoksa BIOS Flashback kullanabilirsin. Tomahawk Max'te bu özellik var.

Geri
Yukarı