R7 5800X3D ve B550 Gaming Edge Wi-Fi sistem uyumlu mu?

Untethered

Hectopat
Yer
türkiye
Daha fazla  
Meslek
ısıtmak soğutma iklimlendirme
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet uyumludur çok da güzel olur. Alınabilecek en iyi işlemcilerden biridir seçtiğiniz işlemci. Şimdiden hayırlı olsun. Ama ekran kartı olarak nacizane Nvidia'dan şaşmamak gerektiğini düşünüyorum.

Bence böyle bir işlemciye sıvı soğutma yakışır. 1500 lira zaten bu soğutucu geçenlerde 2000’e Sapphire Nitro+ sıvı soğutma satılıyordu ki üst düzey bir sıvı soğutma. Ben olsam sıvı soğutma tercih ederdim.

Ayrıca PSU değiştirin.

Şimdi tekrar baktım da Crucial Ballistix çok iyi bellek olmasına karşın fiyatı çok uçuk, bulabildiğim en iyi fiyat 5K. Şunu alabilirsiniz direkt: Corsair Vengeance RGB RT 32 GB (2 x 16 GB) DDR4 3.600MHz C16 Bellek (Dinamik RGB Aydınlatma, AMD 300/400/500 Serisi için Optimize Edilmiş, Intel 300/400/500 Serisi ile Uyumluluk) Siyah https://www.amazon.com.tr/dp/B09C5VRSRG/ref=cm_sw_r_cp_api_i_QY7MB4N489CK30PBW9PT

Bu da 3600 CL16 bende çok aramıştım.

Şimdi tekrar baktım da Crucial Ballistix çok iyi bellek olmasına karşın fiyatı çok uçuk, bulabildiğim en iyi fiyat 5K. Şunu alabilirsiniz direkt: Corsair Vengeance RGB RT 32 GB (2 x 16 GB) DDR4 3.600MHz C16 Bellek (Dinamik RGB Aydınlatma, AMD 300/400/500 Serisi için Optimize Edilmiş, Intel 300/400/500 Serisi ile Uyumluluk) Siyah https://www.amazon.com.tr/dp/B09C5VRSRG/ref=cm_sw_r_cp_api_i_QY7MB4N489CK30PBW9PT

İyi fiyat baya ama tek bir nokta kahkaha attırdı bana sabah sabah :D

1665728438011.png

Kasayı da değiştir bence aldığın 9 fanın hiçbir anlamı olmayacak çünkü ön panel mesh değil.

Ön panel mesh hocam ön tarafdaki plaka mıknatıslı çekince mesh oluyor xd.

Şimdi tekrar baktım da Crucial Ballistix çok iyi bellek olmasına karşın fiyatı çok uçuk, bulabildiğim en iyi fiyat 5K. Şunu alabilirsiniz direkt: Corsair Vengeance RGB RT 32 GB (2 X 16 GB) DDR4 3.600MHz C16 Bellek (Dinamik RGB Aydınlatma, AMD 300/400/500 Serisi için Optimize Edilmiş, Intel 300/400/500 Serisi ile Uyumluluk) Siyah https://www.amazon.com.tr/dp/B09C5VRSRG/ref=cm_sw_r_cp_api_i_QY7MB4N489CK30PBW9PT

Hocam elimdeki kitleri satmadım dedim ileride sistem toplarsam kenarda dursun şimdi çok işime yaradı şu an almak mümkün fakat çok pahalı.

Bence böyle bir işlemciye sıvı soğutma yakışır. 1500 lira zaten bu soğutucu geçenlerde 2000'e Sapphire Nitro+ sıvı soğutma satılıyordu ki üst düzey bir sıvı soğutma. Ben olsam sıvı soğutma tercih ederdim.

Ayrıca PSU değiştirin.

Hocam 7 senedir bende PSU, geçen servise gönderip tüm bakımlarını yaptırdım ne kadar biyerlerden kısarsam daha iyi toplarım diye düşünüyorum şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ön panel mesh hocam ön tarafdaki plaka mıknatıslı çekince mesh oluyor xd.

hocam elimdeki kitleri satmadım dedim ilerde sistem toplarsam kenarda dursun şimdi çok işime yaradı şuan almak mümkün fakat çok pahalı.

Hocam 7 senedir ben PSU geçen servise gönderip tüm bakımlarını yaptırdım ne kadar biyerlerden kısarsam daha iyi toplarım diye düşünüyorum şu an.
Elinizde varsa Ballistix bellekler cidden çok iyidir kullanabilirsiniz. Fakat PSU hakkında aynı şeyleri söyleyemem genelde bu tarz markaların üniteleri kötü olurlar.

Geri
Yukarı