R7 5800x3D ve RTX 2080S darboğaz yapıyor

hakanyildirim

Kilopat
Daha fazla  
PC bileşenleri.
Anakart: MSI MAG B550 Tomahawk.
Ekran kartı: ASUS ROG RTX 2080 Super.
İşlemci: Ryzen 7 5800x3D.
RAM: Corsair 2x8 GB.
PSU: Corsair 850W Gold +
SSD: A-data M.2 SSD 512 GB.
Monitör: AOC 34" 2K 3440x1440 monitör.
Kule tipi soğutucu.
Bu benim çektiğim video

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemciyi ve anakartı geçen gün aldım daha öncesinde i7 9700K vardı onu kullanırken işlemci şehir içinde %100'ü buluyordu. Ryzen 7 5800x3D işlemciyi Black Desert Online için biçilmiş kaftan tarzı yorumlar ve incelemeler sonucu aldım. Oynadığım oyun şehirde vs çok fazla stutter yiyen bir oyun ani takılmalar bazen bayağı can sıkıyor. Bu işlemciden sonra %100 olmadı hiç ama inteldeykende olan GPU kullanımı anlık düşüş şu anda da var videodaki droplar oyun içi sıkıntı mı yoksa GPU darboğaz oluyor diyebilir miyiz?
RTX 4070 Ti ekran kartına yükseltmeyi düşünüyorum muhakkak FPS artışı olacak ama benim korkum ve sorum o zamanda bu ani takılmaları GPU %99'dan ani düşüşleri görür müyüm?
Stutter en iyi burada görünüyor bu şekilde anlık takılmalar yaşanıyor bu oyunda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir dönem 9900K + 3080 Ti sistemimle bu oyunu oynamıştım, böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Bu "micro stutter"lar, daha çok oyunla alakalı diye düşünüyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı