R7 5800x3D ve RTX 3090 sisteme yükseltme önerisi

lw4o

Picopat
Daha fazla  
Merhaba sistem şu şekilde:
Gigabyte Gaming OC RTX 3090.
AMD Ryzen 7 5800x3D.
Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 32 GB(8x4) 3600MHz.
ASUS TUF B550 Plus (Wi-Fi)
ID coolıng SE 214 XT.
Thermaltake TR2 s 750W 80+
MSI MAG Forge 100M.

Bu sistemde daha bir şeyi geliştirmeli miyim ve eğer geliştireceksem ne olmalı? Benim aklımda kasaya 3 fan daha almak var (öne 1 üste 2).

Bence ısıtması falan iyi ise gereksiz. Sistem AM4 soketin zaten üst seviye parçalarına sahip.

DDR5'e geçmediiğiniz sürece pek de bir mantığı yok.

Sıcaklıklar fazla geliyorsa peerless assasin alabilirsiniz yerine sadece.

Kasayı değiştirebilirsiniz isterseniz...

Dediğin gibi kasa fanı alıp takabilirsin.

Artics P12-Akasa Viper gibi fanlar alıp takabilirsin. Veya hoşuna gidecek farklı fanlar.

DDR5'e geçmediiğiniz sürece pek de bir mantığı yok.

Sıcaklıklar fazla geliyorsa peerless assasin alabilirsiniz yerine sadece.

Kasayı değiştirebilirsiniz isterseniz...

Dediğin gibi kasa fanı alıp takabilirsin.

Artics P12-Akasa Viper gibi fanlar alıp takabilirsin. Veya hoşuna gidecek farklı fanlar.

DDR5'e en azından şimdilik geçmeyi düşünmüyorum ayrıca işlemci en fazla 70 75 dereceleri görüyor ki bence bu ısılar 7 5800x3D için normal. Kasanın hava sirkülasyonu da iyi diye biliyorum alırken araştırmıştım fakat görünüş için dediğiniz gibi değişebilirim. Kasaya alacağım fanlar için ise şu sıralar araştırıyorum aklımda kesin bir ürün yok. Ayrıca kasanın görünüşü güzelleştirebilmem için ne önerebilirsin sadece fan ve RAM'lerin ışığı ile çok eksik duruyor hiç açmıyorum bile.

DDR5'e en azından şimdilik geçmeyi düşünmüyorum ayrıca işlemci en fazla 70 75 dereceleri görüyor ki bence bu ısılar 7 5800x3D için normal. Kasanın hava sirkülasyonu da iyi diye biliyorum alırken araştırmıştım fakat görünüş için dediğiniz gibi değişebilirim. Kasaya alacağım fanlar için ise şu sıralar araştırıyorum aklımda kesin bir ürün yok. Ayrıca kasanın görünüşü güzelleştirebilmem için ne önerebilirsin sadece fan ve RAM'lerin ışığı ile çok eksik duruyor hiç açmıyorum bile.

Yani ışık çubukları oluyor LED'ler oluyopr kasanın içi ne takabileceğiniz onları alıp koyabilirsiniz.

Sistemnizde yapılabilecek upgrade yok. Var DDR5'e geçiş var onun dışın fazlasıyla iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı