R7 5800x3D ve Sapphire Toxic 6900 XT sistem yükte kapanıyor

zorhedef27

Centipat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, sistemim:
Ryzen 7 5800x3D işlemci
Sapphire toxic 6900 XT limited Edition ekran kartı
ASRock B550M Steel Legend anakart

Sistemim genel olarak 520 watt güç tüketiyor ama oyun sırasında çat diye kasa kapanıyor yüksek yükte. PSU nztx 750 watt tam modüler Gold güç kaynağım var sorun güç kaynağı yetersiz mi kalıyor yoksa arızalanmış olabilir mi? Yetersiz kalıyor ise kaç watt yeni PSU almam gerekecek? Ekran kartı OC yaptığım zaman aradaki 220 watt fark ile normalde sistem kapanmaması lazım ama kapanıyor. OC 220 watt harcar mı? Sorun neden olabilir yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapanıp hemen geri mi açılıyor? Oyunun ortasında mı yoksa Alt+Tab atınca, ESC basınca falan mı? Ben de 650W ile 6700 XT kullanmıştım. Oyuna Alt+Tab atınca sistem kapanıp geri açılıyordu. Sorun PSU imiş. İmkan varsa daha güçlü bir PSU ile birkaç gün takıl, dene.

Kapanıp hemen geri mi açılıyor? Oyunun ortasında mı yoksa Alt+Tab atınca, ESC basınca falan mı? Ben de 650W ile 6700 XT kullanmıştım. Oyuna Alt+Tab atınca sistem kapanıp geri açılıyordu. Sorun PSU imiş. İmkan varsa daha güçlü bir PSU ile birkaç gün takıl, dene.

Direk kasa kapanıyor tekrar kasanın Power tuşu ile tekrar sistemi açıyorum. Steam 3DMark testinde ekran kartını OC yapmıştık önceki testlerde böyle bir sorun yoktu ama son 1 aydır aynı test yaptığımda ve oyunlarda yüksek efektler olduğu zaman sistem çat diye kapanıyor aniden.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı