R7 5800X3D vs R9 5900X

Bütçe
8000

an3m0n

Kilopat
Yer
Adana/Seyhan
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anakart
TUF B450 PLUS GAMING
Bu yıl işlemci alacağım fakat ben hem oyun oynayıp hem de yayın yapmak istiyorum. Ryzen 7 5800x3D işlemciyi duyurulduğu tarihten beri bekliyorum. Fakat işlemcinin 8 çekirdek olması sanki beni tatmin etmeyecekmiş gibi görünüyor. Çünkü ne kadar çok çekirdek o kadar performans olduğuna inanan biriyim. Ryzen 9 5900X ise 12 çekirdek ve işimi göreceğini düşünüyorum. Siz olsanız hangi işlemciyi alırdınız?

5800X3D tamamen oyun için çıkarılacak bir işlemci. Sentetik testlerde 5800X'in bile gerisinde kalıyor çünkü frekansı 4.4 GHz. 5800X'in ise 4.85 GHz. Sentetik testler de frekans seviyor. Ama bu işlemcinin odak noktası olan 3D-Vcache ise farkını oyunlarda koyacak olan bir teknoloji. Testleri bekle, kararını ona göre ver. Umarım tırt çıkmaz bu işlemci. Çünkü çok hypeladılar.

Son düzenleme:
5800X3D tamamen oyun için çıkarılacak bir işlemci. Sentetik testlerde 5800X'in bile gerisinde kalıyor çünkü frekansı 4.4 GHz. 5800X'in ise 4.85 GHz. Sentetik testler de frekans seviyor. Ama bu işlemin odak noktası olan 3D-Vcache ise farkını oyunlarda koyacak olan bir teknoloji. Testleri bekle, kararını ona göre ver. Umarım tırt çıkmaz bu işlemci. Çünkü çok hypeladılar.
Evet gerçekten çok yükseldim umarım hayallerimiz suya düşmez

@an3m0n dostum naptin hangi islemciyi aldin merak ettim bende de aynı anakart varda performansda bir sıkıntı var mi diye soracaktım bende 5900x almayi dusunuyorum da ilerisi icin.

(hortlattım kusura bakma)

Geri
Yukarı