R7 5825U işlemcili laptop hangi oyunları açar?

İşletim sistemi
Windows 11

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
RAM
8GB (Bir 8GB Daha Eklemeyi Düşünyorum)
SSD veya HDD modeli
WDC PC SN530 SDBPNPZ-512G-1006
İşlemci
AMD Ryzen 7 5825U Grafikli İşlemci
Laptopu alırkan satan ilgili kişi (Teknosa çalışanı) bana laptopun GTA 5 açtığını söyledi deneyemedim, nedeni ise çok pahalı maalesef crackli oyun konusu biraz riskli hiç denemedim. Bir ETS 2 indirdim onu da korkarak. Neyse konuya gelelim bu işlemciye sahip laptop hangi oyunları açar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu yeni oyunu açar ama low 30-40 FPS'te. Eski oyunları daha rahat oynarsınız. Oyun laptopı değil sonuçta, işlemcisi iyi ama ekran kartı düşük. 5700U'ya benzer sonuçlar elde edersiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çoğu yeni oyunu açar ama low 30-40 FPS'te. Eski oyunları daha rahat oynarsınız. Oyun laptopı değil sonuçta, işlemcisi iyi ama ekran kartı düşük. 5700U'ya benzer sonuçlar elde edersiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
APU sistem olduğu için RAM takviyesi yaparsam "30-40FPS alırsınız" dediğiniz oyunlarda FPS yükselir mi?

R3 3250u işlemci iile Low 1080p GTA bitirdiğimi hatırlıyorum CP2077 denemiştin 15 FPS 720p olabildiğince düşük ayarlarda ama sorunsuz çoğu oyunu açman mümkün.

APU sistem olduğu için RAM takviyesi yaparsam "30-40FPS" alırsınız dediğiniz oyunlarda FPS yükselir mi?
Evet, zaten 8 GB yetmez çünkü ekran kartı belleğini RAM'den kullanıyor. Ayrıca dual channel yapınca daha performanslı oluyor.

Ayrıca attığım videoda da FPS'ler genelde 25 civarında ama FSR falan kullanarak 35-40'lara yükselirse yeni oyunlarda da bi tık rahat oynarsınız. Yine de tabi bir oyun laptopı kadar performans beklememek lazım, ultrabook sonuçta.

Geri
Yukarı