R7 5900X vs MSI X570 sistem görüntü vermiyor

CEGOBA

Decapat
Arkadaşlar, yeni bir sistemde bu bileşenlerle görüntü alamadım.
Elimde R7 2700X vs MSI X370 Pro var.
X570 ile R7 2700X çalıştı ve X570'in BIOS'unu güncelledim.
Fakat buna rağmen görüntü vermiyor. Ekran kartı sağlam ve diğer sistemde çalışıyor.
R9 5900X i diğer sisteme yaktığımda fanlar uçak gibi çalışıyor ve görüntü yine gelmiyor.
İşlemci pinleri sağlam ve temiz. Diğer bileşenler şu an 2700X ile çalışıyor.
İade talebi açtım ama şu an yapılacak başka bir şey var mı?
Yabancı bir sitede bu işlemcilerin yüzde sekizinin arızalı çıktığı ve hatta bir anakart üreticisine.
AMD'nin bu konuda e-posta attığı ve sonrasında bunu sildiği söyleniyor.
Cuma gününe kadar başka yapılabilecek önerisi olan varsa teşekkürler...

5900X i tek RAM kullanarak farklı slotlarda deneyin hocam BIOSun güncel olduğuna emin olmak için bizimle BIOS içerisindeki versiyon numarasını paylaşabilirsiniz. XMP açık ise onu da kapatmanızı tavsiye ederim.

X370 Sistemde 5900X'in çalışmaması normal çünkü anakart Ryzen 5000 desteklemiyor. X570 Anakartı hangi sürüme güncelledin ve güncellemenin başarılı olduğuna emin misin? Yani BIOS ekranında güncellediğin sürüm gözüküyor mu?

X370 Sistemde 5900X'in çalışmaması normal çünkü anakart Ryzen 5000 desteklemiyor. X570 Anakartı hangi sürüme güncelledin ve güncellemenin başarılı olduğuna emin misin? Yani BIOS ekranında güncellediğin sürüm gözüküyor mu?
Evet son sürüm 2022 3. ay.
Evet son sürüm 2022 3. ay.
7D52v12 bios sürümü bu.
Şu an remler dört adet olarak x570 anakart üzerinde r7 2700x ile çalışıyor sistem açık .
Büyük ihtimal galiba işlemci o bahsedilen sekiz adet gurubunda görünüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı