R7 6800H sistemde aygıt yöneticisinde 17 tane işlemci gözüküyor

Akusba

Femtopat
Daha fazla  
1668863101651.png

Arkadaşlar selam herkese, aygıt yöneticisinde böyle gözüküyor. Bu normal mi? Ne yapmalıyım? Bir de bilgisayarı yeni aldım pek anlamam. Özellikleri RTX 3060 140W ve AMD Ryzen 7 6800H ve GPU sıcaklık değerlerim CS:GO oyununda bile 80 derecelere çıkıyor. Bu normal mi? Ayrıca bu donanıma az FPS aldığımı düşünüyorum içim rahat etmedi driverları falan Full güncelledim ama bir sorun var gibi ne olabilir yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz 8 çekirdek 16 thread. 16 thread ayrı ayrı gözüküyor sadece orada bir problem yok. Bilgisayarınızın markası ve modeli nedir?

Rica ederim. Bilgisayarınıza baktım da aslında termal değerleri gayet beğenilen bir ürünmüş. Bir test videosu buldum, işlemci sıcaklıkları 80 dereceyi, GPU sıcaklığı ise 75 dereceyi pek geçmiyor. CS:GO için hangi ayarlarda kaç FPS alıyorsunuz bu sıcaklıkla?
Max ayarlar 1440p ile 90 FPS civarı ve 80 derece üstü aldım.

Max ayarlar 1440p ile 90 FPS civarı ve 80 derece üstü aldım.
Evet dediğiniz gibi normal gelmedi. Sanıyorum 200 FPS'ye yakın alıyor olmanız lazım. Cihazı da yeni satın almışsınız üstelik. Sürücülerin ve BIOS'un güncelliğini kontrol etmek dışında aklıma bir şey gelmiyor üzgünüm. Daha deneyimli ve laptop kullanan arkadaşlar konuya bakarsa yardımcı olabilirler.

Evet dediğiniz gibi normal gelmedi. Sanıyorum 200 FPS'ye yakın alıyor olmanız lazım. Cihazı da yeni satın almışsınız üstelik. Sürücülerin ve BIOS'un güncelliğini kontrol etmek dışında aklıma bir şey gelmiyor üzgünüm. Daha deneyimli ve laptop kullanan arkadaşlar konuya bakarsa yardımcı olabilirler.
Çok teşekkürler ilginize.

Yeni konular

Geri
Yukarı